روکش HPL
04
02

روکش HPL

 HPLچیست؟

 این ورق های سفت و سخت با ضخامت حدود 0.028 تا 0.048 اینچ فروخته می شود و باید برای مبلمان و کاربردهای داخلی به یک بستر، معمولاً تخته خرده چوب چسبانده شود.
 
HPL 60-70 درصد کاغذ است که با انواع مختلف رزین های پلاستیکی اشباع شده است.
 
گرافیک WILSONART
 
هسته یک ورق HPLاز چندین لایه کاغذ کرافت (مشابه کاغذ کیسه خرید) اشباع شده با رزین فنولیک ساخته شده است. لایه بصری یک کاغذ دکور آغشته به ملامینه با رنگ ثابت یا طرح چاپ شده است که روی آن یک لایه سایش محافظ پوشانده شده است که همچنین می تواند فلزی یا اجزای دیگر را برای زیبایی بیشتر طراحی کند.
 
مواد همچنین در بسیاری از بافت های مختلف موجود است.
 
 
 
 

روکش HPL

 


اصطلاح «پوشش» به اجزایی اطلاق می‌شود که به ساختار اولیه ساختمان متصل می‌شوند تا سطوح غیرسازه‌ای و خارجی را تشکیل دهند. این بر خلاف ساختمانهایی است که در آنها سطوح خارجی توسط عناصر سازه ای مانند دیوارهای بنایی یا سطوح کاربردی مانند رندر تشکیل شده است.
 
پانل‌های لمینت فشار قوی (HPL) نوعی روکش هستند که معمولاً با لایه‌بندی ورق‌های چوب یا فیبر کاغذ با یک رزین و چسباندن آنها تحت حرارت و فشار ساخته می‌شوند. آنها گاهی اوقات شامل مواد شیمیایی اضافی برای ارائه خواص بازدارنده آتش هستند و در طیف گسترده ای از رنگ ها و پرداخت ها موجود هستند.
 
پانل هایی که حاوی مواد شیمیایی مقاوم در برابر آتش هستند، گاهی اوقات به عنوان "گرید FR" نامیده می شوند و معمولاً به کلاس B-s1، d0 می رسند. پانل هایی که بدون مواد شیمیایی مقاوم در برابر آتش تولید می شوند، معمولاً بسته به ضخامت پانل، کلاس C یا D هستند. ورق اچ پی ال 
 
 

روکش HPL

 


به دنبال آتش سوزی برج گرنفل و نگرانی های بعدی در مورد عملکرد حریق پانل های روکش فلزی (به ویژه روکش فلزی کامپوزیت آلومینیوم (ACM))، وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی (MHCLG) آزمایش BS8414 یک سیستم روکش فلزی شامل HPL را انجام داد. پانل با ضد حریق (کلاس B-s1، d0) همراه با عایق پشم سنگ. این سیستم معیارهای عملکردی را که در عملکرد BR135 Fire عایق حرارتی خارجی برای دیوارهای ساختمان های چند طبقه تعیین شده است، به دست آورد. در نتیجه، پنل متخصص MHCLG در نظر می‌گیرد که این ترکیب از مواد بسته به ترکیب کل سیستم‌های روکش و نحوه نصب آن می‌تواند برای ساختمان‌های موجود ایمن باشد.
 
با این حال، پنل متخصص معتقد است که سیستم‌هایی که از پانل‌های HPL کلاس C یا D استفاده می‌کنند، بعید است که به اندازه کافی در برابر گسترش آتش مقاومت کنند. بعلاوه، سیستم هایی که از هر نوع پانل HPL (کلاس B، C یا D) با عایق قابل احتراق استفاده می کنند، بعید است که به اندازه کافی در برابر گسترش آتش مقاومت کنند. صاحبان ساختمان های دارای این سیستم ها باید فوراً مطابق با توصیه نامه 14 (برای اولین بار در دسامبر 2017 منتشر شد و در دسامبر 2018 به روز شد) اقدام کنند.
هیئت کارشناسی بیان می کند که از هیچ پانل  HPL  که الزامات ممنوعیت استفاده از مواد قابل احتراق در دیوارهای خارجی را که مواد را محدود به محصولاتی با طبقه بندی کلاس A1 یا A2-s1,d0 می کند، برآورده کند، اطلاعی ندارد و بنابراین آنها باید هنگام انجام کارهای ساختمانی در ساختمان های مسکونی جدید 18 متری یا بیشتر (به عنوان مثال ساخت جدید، نوسازی دیوار خارجی یا تغییر کاربری) در دیوار خارجی استفاده نشود.

 

روکش HPL