نمای HPL
23
09

نمای HPL

HPL مخفف لمینیت با فشار بالا است. این بدان معنی است که این ماده در واقع تحت فشار زیاد فشرده می شود. در این روش، نه تنها ماده ای به خصوص و قوی ایجاد می شود، بلکه یک ماده نگهدارنده فرم و مقاوم در برابر آب و هوا نیز می باشد. این ویژگی باعث می شود پانل های نمای HPL برای استفاده به عنوان ماده برای اتمام نما بسیار مناسب باشد. علاوه بر این، صفحات HPL به زیبایی و ظاهری مدرن شناخته می شوند تا بتوانند خواسته ها یا نیازهای کلیه صاحبان خانه های معاصر را کاملاً برآورده کنند.
 

نمای HPL

 


صفحات HPL نیز اغلب به عنوان "پانل های همه جانبه" گفته می شود. به دلیل اینکه این صفحات از لایه های مختلفی از الیاف چوب و کاغذ ساخته شده اند. همراه با رزین مصنوعی، این لایه های مختلف تحت فشار بالا و در دماهای بالا فشرده می شوند تا یک هسته غیرقابل نفوذ و مخصوصاً سخت تشکیل شود. سپس این ماده با یک لایه روکش محافظت می شود که نه تنها مقاوم در برابر خراش است بلکه از دوام بالایی نیز برخوردار است. لایه رویه پانل های نمای HPL از ملامین تشکیل شده است که نتیجه آن یک صفحه بخصوص سخت و همچنین با دوام است.
لایه های بالایی که صفحات HPL دارند آنقدر سخت و متراکم هستند که نور خورشید و همچنین رطوبت نمی توانند به داخل صفحه نفوذ کنند. در عمل، این بدان معنی است که عناصری مانند خورشید، اشعه ماوراء بنفش، باران و برف هیچ تاثیری در صفحات HPL  نمی گذارند، که به طور طبیعی آنها را برای استفاده در فضای باز مناسب می کند. همچنین این پانل ها را می توان در رنگ های متنوعی سفارش داد. علاوه بر کاربرد در زمینه نمای ساختمان، همچنین می توانید از ورق های HPL برای روکش های سقفی، درب های گاراژ و پنجره ها استفاده کنید.
 

نمای HPL

 


در وهله اول ، در هر صورت می توان اثبات کرد که این ماده در برابر هوا و خراش مقاوم است. این تضمین می کند که برای استفاده به عنوان روکش دیواری ایده آل است. علاوه بر این، هنگام استفاده از پانل های HPL، می توانید مزایای زیر را نیز در نظر بگیرید:
- صفحات HPL دارای خواص مقاوم در برابر سایش هستند
- ظاهر مطلوب خود را برای مدت طولانی حفظ می کند
- هزینه های تعمیر و نگهداری کم
- مقاوم در برابر آتش و مقاوم در برابر کپک
- موجود در رنگهای متنوع
 

نمای HPL

 


عنوان و ماده
صفحات HPL (صفحات ورقه ورقه ای با فشار بالا) صفحات ساخته شده از خمیر چوب فشرده شده، تحت فشار بسیار زیاد، ساخته شده با رزین فنولیک هستند. بنابراین صفحات بسیار قوی و سفت و سخت در برابر شکستن و خم شدن بسیار مقاوم هستند.

برخی از موارد دیگر استفاده از پانل های HPL:
پانل های دیواری،  نمای HPL ، پیش پرده ها، سقف ها، درها، پارتیشن ها، نرده ها، پله ها، مبلمان، دکوراسیون، سایبان ها، آستر پنجره ها، میزهای رومیزی، تاپ های آشپزخانه، دیوارهای چلپ چلوپ، علائم راه، نمایشگرها، اتاقهای تعویض، نرده های بالکن، تجهیزات زمین بازی، پارکینگ ها، ویندوزهای خوابگاه، مبلمان خیابان، علائم و موارد دیگر.