پنل های اچ پی ال
25
11

پنل های اچ پی ال

 پنل های اچ پی ال 

پنل های  نمای اچ پی ال ورق هایی با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر هستند که از نوع لمینیت ساخته شده تحت فشار بالا می باشند اینگونه پوشش نما به صورت خشک یا بدون ملات نصب میگردد و در کشورهای صنعتی تحت عنوان (Screen Rain)یا دیواره ضد باران شهرت دارند.
HPL (اچ پی ال) از آمیختن سطوح سلولزی و رزین های فنولیک ایجاد می شود که بعد از گذاشته شدن در دمای بالای 145 درجه سانتی گراد و فشار 300 بار، تبدیل به صفحه های مستحکمی می گردد. سطوح رنگی و ملامینه لایه نهایی ( اچ پی ال با طرح های گوناگون رنگی و طرح چوب) را پوشش می دهند.
ماندگاری و مقاومت شیمیایی زیاد و چسبندگی سریع و پایدار رزین های استفاده شده باعث پیوند محکم سطوح گوناگون پانل به یکدیگر می شود.

 پنل های اچ پی ال


 از مزایای استفاده از اجرای اچ پی ال در نمای ساختمان می توان به اختصار به موارد ذیل اشاره نمود:
1-      مقاوم در برابر باران و رطوبت
2-      مقاوم در برابر اشعه یو وی
3-      عایق حرارتی
4-      عایق صوتی
5-      عدم نیاز به نگهداری پس از نصب
6-      سرعت نصب و اجرای بالا

 پنل های اچ پی ال


ورق هاي اچ پي ال (HPL )با ضخامت هاي مختلف از جمله 3و6و1و12و... با رنگ و طرح هاي متنوع در بازار موجود است.که به علت مقاومت هاي حرارتي و رطوبتيو ساير خواص ورق هاي HPL از اين ورق هاي HPL بيشتر براي پارتيشن بندي ها خصوصا ساخت سرويس هاي بهداشتي فضاهاي عمومي مانند فرودگاه ها ، استخرهاو ساير اماکن عمومي که به شيوه پارتيشني بنا مي شونداستفاده مي شود.همچنين به علت خواص کم نظير HPLاستفاده از ورق هاي HPL براي ساخت الکر هاي استخر وکمدهاي رختکن کارخانه ها وساير اماکني که دوام و استحکام فوق العاده به همراه زيبايي برايشان اهميت دارد بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد.
به دليل استفاده از چسب رزين فنوليک در توليد ورق هاي اچ پي ال) HPL )در مقابل جريان الکتريسيته مقاوم بوده و به دليل استفاده از چسب رزين مالمين در سطح اليه باعث مقاومت رويه در برابر اسيدهاي ضعيف شده است.
اچ پي ال تحمل دماي خشک و شوک حرارتي تا 111 درجه سانتي گرادرا دارا میباشد.مقاومت اچ پي ال در برابر حرارت سيگار بدون باقي ماندن اثر بر روي ورق ملامينه و همچنين تغييرات ابعادي ورق هاي HPL در دماي بالا کمتر از 3 درصد مي باشد.
 

 پنل های اچ پی ال


نمای اچ پی ال موجود در بسیاری از رنگ ها، الگوها و بافت ها و حتی الگو ها و بافت های سفارشی میباشد. ورقها می توانند براساس الزامات خاص زیبایی شناختی پروژه طراحی شوند و رنگ ها به هم پیوند داده شوند تا معماران بتوانند نمای ساختمان های بسیار جالب و منحصر به فردی را ایجاد کنند.
 
اندازه ورق های استاندارد 3050 میلی متر طول و 1530 میلیمتر عرض و یا 2550 میلیمتر طول و 1860 میلیمتر عرض است و همچنین عرض های بالا تر نیز بطور سفارشی قابل تهیه میباشند. فقط باید به این نکته توجه داشت که ابعاد بالای ورق های اچ پی ال مستلزم زیرسازی مخصوص به خود نیز میباشد.