نمای hpl
05
04

نمای hpl

ورق‌های نمای hpl به طور فزاینده‌ای در زمینه‌های مختلف صنعت ساخت و ساز و صنعت پوشش استفاده می‌شود. با تشکر از ویژگی‌های عملی منحصر به فرد آن و موارد دیگر. ورق نمای hpl دقیقاً چیست،؟ چگونه می‌توان یک ماده همگن و بادوام ایجاد کرد و پانل های ساخته شده از آن چه کاربردهایی دارند؟ پاسخ به همه این سوالات و موارد دیگر را می توان در این مقاله یافت.
 

پنل نمای hpl چیست؟

hpl که همانطور که از نامش مشخص است، مخفف لمینت فشار قوی بوده و لمینیتی است که تحت فشار زیاد تولید می‌شود. این تخته‌ها از چند یا دوازده لایه کاغذ آغشته به رزین ساخته شده‌اند. تحت فشار زیاد و در دمای مناسب، ماده‌ای با خصوصیات بصری بسیار خوب ایجاد می‌شود و علاوه بر این، در برابر عوامل چه داخلی و چه خارجی بسیار مقاوم است.
نتیجه کل فرآیند، ماده‌ای با ساختار سازگار است که در معرض لایه لایه سازی یا تبدیل ناخواسته نیست. به این ترتیب از آن به جای چوب، فلز یا سایر پلاستیک‌های مورد استفاده در سازه های خارجی و داخلی استفاده می‌شود.

 

برنامه های اصلی پانل نمای hpl

کارت های نمای hpl به دلیل خواصی که دارند (ناشی از فرآیند تولید مشخص) برای کاربردهای مختلف مناسب هستند. می‌توان از آنها در داخل و خارج ساختمان‌ها و اتاق‌ها استفاده کرد. در مورد گروه اول، از لمینت‌ها به شرح زیر استفاده می‌شود:
 

پانل های نما 

گزینه‌های رنگی و تزئینی امکان دستیابی به جلوه‌های بصری بسیار جالب را فراهم می‌کنند. پانل های نمای hpl به روزرسانی به طور فزاینده‌ای در ساختمان‌های اداری مدرن، ساختمان‌های عمومی و بلوک‌های آپارتمانی یا خانه‌های شخصی استفاده می‌شود.
 


نرده ها و عناصر محفظه بالکن 

پانل های نمای hpl آنقدر بادوام هستند که به عنوان پوشش بالکن عالی هستند. آن‌ها بسیار خوب به نظر می‌رسند و در برابر تأثیر شرایط آب و هوایی حساس نیستند. در این حالت، صفحات شفاف نمای hpl بسیار موثر هستند و همراه با پایه‌های فولادی ترکیبی بسیار مدرن و بسیار ساده را تشکیل می‌دهند.

زیراندازهای سقف

به لطف دوام و توانایی انطباق با هر فضایی، صفحات نمای hplبرای مکان‌هایی با شکل نامنظم مناسب هستند. سطح زیرین سقف باید تا میلی‌متر کوتاه شود تا از کل سطح محافظت کند.
با استفاده از پانل‌های مورد بحث، ساخت‌ها و راه حل‌های طبیعی بیشتری وجود دارد. همه چیز به خلاقیت و تخیل شما بستگی دارد. تابلوهای نمای hpl می‌توانند هم عملکرد تزئینی داشته باشند و هم عملکردی کاملاً عملی. شایان ذکر است که پانل های نمای hpl در فضای باز باید دارای یک فیلم UV اضافی باشند که از پانل ها در برابر تغییر رنگ به دلیل تابش شدید خورشید محافظت می‌کند.