نمای کرتین وال
19
01

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال بیش از پوشش داخلی یا یک دیوار خارجی است. بلکه تصویری از ساختمان است که می تواند به طور جدی بر کارایی و زیبایی شناسی ساختمان شما تأثیر بگذارد.
بر خلاف سایر مصالح ساختمانی، سیستم نمای کرتین وال نمایی ظریف و سبک است. از آنجا که کرتین وال نمایی غیر ساختاری است، از این جهت می توان آن را از مواد سبک وزن ساخت که از این طریق اجرای این نما کاهش هزینه های ساخت و ساز را به همراه خواهد داشت. این نما معمولاً آلومینیوم و شیشه ساخته می شود. این دیوارها از نظر انتقال بار ساختاری نیستند و تنها قادر به تحمل وزن خود با توجه به طراحی های صورت گرفته هستند، ضمن اینکه بار باد و گرانش را به سازه اصلی ساختمان منتقل می کنند. طراحی باعث می شود تا در برابر هوا و آب مقاوم باشد تا فضای داخلی ساختمان به صورت مستحکم باقی بماند.
 

نمای کرتین وال

 


 
مزایای نمای کرتین وال استفاده از این نما دارای مزایای بسیاری است. به دلیل استفاده از مواد سبک وزن، سیستم های کرتین وال گزینه ای مقرون به صرفه برای پوشش بیرونی ساختمان است. همچنین به دلیل توانایی سیستم در مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب، نماهای ایجاد شده از نظر انرژی بسیار کارآمد می باشند. این کار باعث کاهش هزینه گرمایشی، سرمایش و روشنایی ساختمان می شود. بنابراین علاوه بر صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز، از مزایای صرفه جویی در بلند مدت نیز برخوردار است. یکی دیگر از مزایای سیستم نمای کتین وال این است که بسته به نیاز و ترجیح پروژه شما می توان آن را در واحدهای کوچک یا بزرگ نصب کرد. ممکن است شیشه ها فاصله کف تا سقف را پر کند یا در چند طبقه بصورت یکپارچه نصب شود. این امکان انعطاف پذیری بیشتری در طراحی را فراهم می کند.  
 

نمای کرتین وال

 


ویژگی های سیستم های نمای کرتین وال گرچه مشخصات این نما بسته به شرایط پروژه متفاوت خواهد بود، اما نماهای کرتین وال عناصر مهم را از جمله اثرات انبساط حرارتی و انقباض، امکان چرخش و حرکت یک ساختمان و راندمان حرارتی در نظر می گیرند. همچنین می توان آنها را به صورت یک یا چند واحد از پیش ساخته شده در کارگاه یا دیواری با سیستم استیک یا لامل نصب کرد که توسط لامل ها برای ایجاد صفحات کوچکتر تقسیم می شود. بسته به نیاز طرح می توانید طول خطوط و عمق لامل های خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید انواع مختلفی از مدل ها و رنگ ها را انتخاب کنید تا حداکثر کنترل خود را بر زیبایی شناسی ساختمان داشته باشید. از آنجا که این سیستم ها در هر اندازه و طرحی قابل نصب هستند، از این رو می توانید چشم انداز های بصری بی نظیر و خیره کننده ایجاد کنید. همه این مزایا بدون نیاز به فدا کردن هزینه یا کارایی در نمای کرتین وال حاصل می شوند.    
 

نمای کرتین وال