نمای کرتین وال
03
12

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال یکی از سیستم‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی و پایداری در میان نماهای مدرن می‌باشد. این سیستم همچنین امکان اجرای سطوح شیشه‌ای بزرگتر را فراهم می‌کند و ورود نور روز را نیز امکان پذیر می‌کند. این محصول دارای محدوده منحصر به فردی در زمینه اجرای شیشه از 6 تا 60 میلی‌متر است. وزن شیشه‌ای بالا تا 750 کیلوگرم مشکلی ندارد، زیرا برای این کار تکیه‌گاه‌های مخصوص شیشه‌ای با اختراع دارای اختراع ثبت شده ساخته شده است. این خاصیت همچنین به ورود نور روز و شفافیت بیشتر کمک می‌کند. همچنین این سیستم نما باعث استفاده از ابعاد شیشه بزرگتر می‌شود که به نوبه خود از شفافیت بیشتری برخوردار است.
 

نمای کرتین وال

 


علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سیستم نمای کرتین وال، به انتقال نور طبیعی روز کمک می‌کند که این امر برای جلب رضایت ساکنان بسیار مهم است. مطالعات متعددی در دهه گذشته، میزان بهره‌وری را به عنوان نتیجه مستقیم میزان نور و مقدار پنجره می‌داند. طبق این مطالعات کارمندان اداری که در طول روز بطور میانگین 173٪ بیشتر از کارمندان عادی نور در روز دریافت می‌کنند و به طور متوسط ​​46 دقیقه بیشتر در شب می‌خوابند.
همچنین مطالعات دیگری در این زمینه نشان داد کارمندان در واحدهای اداری با دید و منظره‌ای از طبیعت کمتر خسته و ناامید می‌شوند و صبورتر هستند. آنها همچنین سلامت بهتری نسبت به افراد بدون دسترسی به منظره‌ای از طبیعت گزارش دادند.
علاوه بر این از چندین مطالعه جدید دیگر که نتیجه مشابهی گرفته‌اند، مشهود است که نمای کرتین وال نه تنها در بهینه‌سازی صرفه‌جویی در مصرف انرژی در یک ساختمان بلکه در بهینه‌سازی شفافیت و ورود نور روز برای سلامتی ساکنان و کاربران آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
 

نمای کرتین وال

 


گزینه‌های طراحی با نمای کرتین وال بی پایان هستند. این سیستم در طراحی و مونتاژ ساده است و گزینه‌های ترکیبی نامحدود را ارائه می‌دهد. نمای کرتین وال یکی از متنوع‌ترین راه‌ حل‌های نمای ساختمان می‌باشد و تقریبا تمامی طرح‌ها از نظر اجرایی امکان‌پذیر می‌باشند. مدل‌های مختلفی از نمای کرتین وال وجود دارد. فیس کپ، نیم کپ، فریم لس، اسکای لایت و.....
 
ویژگی‌های سیستم نمای کرتین وال
- مواد به کار رفته : آلومینیوم اکستردو شده
- عرض پروفیل: از 50 میلی‌متر
- عمق پروفایل: بسته به میزان مقاومت لازم، از 25 تا 275 میلی‌متر
- ظرفیت شیشه: قطر حداکثر 60 میلی‌متر
 

نمای کرتین وال

 


ویژگی‌های مدل
- طراحی: درپوش‌های استاندارد و یا طراحی مبتنی بر پروژه
- پنجره‌ها و درب‌ها: بصورت یکپارچه قابل اجرا خواهد بود.
- لوازم جانبی: لوازم جانبی مربوط به سیستم طبق آیین‌نامه‌های مربوطه
- روکش‌های نهایی و رنگی: آنادایز، روكش‌هاي رنگی پودری کوره‌ای الکترواستاتیک
عملکرد سیستم (بسته به مدل و اندازه)
- عایق گرما (بسته به ترکیبی که از پروفیل‌ها انتخاب می‌شود)
- مقاومت هوایی
- مقاومت در برابر آب
- مقاومت در برابر گر گرفتگی و آتش‌سوزی 
- عایق صدا