نمای کرتین وال
21
12

نمای کرتین وال

کرتین وال که به آن "نمای کرتین وال" نیز گفته می شود، نمایی سبک است که به محفوظ شدن ساختمان کمک می کند اما در پایداری سازه دخالت نمی کند.
پانل هایی که که دیوار پرده را تشکیل می دهند توسط سازه پشتیبانی می شوند، بارهای نمای کرتین وال با استفاده از اتصالات ساخته شده به کف یا ستون های ساختمان که روی فونداسیون اصلی قرار می گیرند، منتقل می شود. لامل های نمای کرتین وال از پروفیل های های آلومینیومی اکسترود شده ساخته شده که به دلیل سبکی و نسبت بار قابل تحمل به وزن ایده آل، نمایی ایده آل برای ساختمان های سبک و مدرن امروزی می باشد. نمای کرتین وال همچنین در برابر بسیاری از بلایای طبیعی مانند انفجارها، زمین لرزه ها، نفوذ هوا، توفان ها و... مقاومت کند. برای ضد آب کردن کرتین وال، این نما شامل عایق های لاستیکی رولی یا بصورت خمیری می باشد. دیواره پرده را می توان بصورت قطعات جداگانه سفارش داد سپس در سایت مونتاژ نمود و یا از قبل در کارخانه مونتاژ کرد و در سایت نصب نمود.
 

نمای کرتین وال

 


در معماری یا ساخت و ساز ساختمان، نمای کرتین وال یک پوسته بیرونی و غیر باربر را برای محافظت از هر چیزی که در خارج از ساختمان باشد، تشکیل می دهد. 
با این حال، علاوه بر جنبه زیبایی شناسی قابل توجه، نمای کرتین وال دارای چندین خاصیت کلیدی و مهم است: عایق بسیار خوبی در برابر آتش، باد شدید، انفجار و همچنین در برابر مواد شیمیایی مقاوم است. به لطف ظرافت و سبکی که دارد (حداقل 20٪ سبکتر از نمای سنتی می باشد) از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
 

نمای کرتین وال

 


نمای کرتین وال با تکنیک های ساخت و نصب کارگاه خود متمایز می شوند. آنها را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد:
1- شبکه نصب شده بر روی دیوار پرده یا سیستم استیک.
در این سیستم بر روی اسکلت ساختمان یک شبکه اجرا می شود. این شبکه که از فریم های کامل ساخته شده در کارخانه ساخته شده و در سایت مونتاژ می شود، یا توسط عناصر شیشه ای شفاف یا توسط صفحات جامد و مات بسته می شود.
 
2- نصب نمای کرتین وال به روش یونیتایز
 
در این حالت، کرتین وال از پانل های بزرگ با ارتفاع یک طبقه تشکیل شده است. این پانل ها در کارگاه از پیش ساخته ساخته شده و در سایت مونتاژ می شوند. مونتاژ فقط با اتصالات انجام می شود و به این ترتیب جلوه یك نمای واحد را در زمان نصب می دهد. پنل های سیستم یونیتایز از نیرو های وارده به خود پشتیبانی می کنند. آنها وزن، نیروی باد و فشار خود را به قاب منتقل می کنند
 
 

نمای کرتین وال

 


دیوارهای شیشه ای بخشی جدا نشدنی از معماری مدرن است. این سازه ها فناوری مدرن را با روندهای فعلی ترکیب می کنند تا عایق حرارتی و صوتی لازم را برای فضای داخلی فراهم کنند.