نمای کرتین وال
28
11

نمای کرتین وال

هنگامی که شما به دنبال ایجاد کلی نمای کرتین وال به عنوان بخشی از طراحی هستید، گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در اغلب موارد هنگام طراحی یک دیوار شیشه‌ای می‌خواهید شیشه به عنوان یکی از برجسته‌ترین اجزای نمای ساختمان شما باشد. این به معنی به حداقل رساندن قاب و استفاده از بزرگترین شیشه‌های قابل اجرا است.
بار سیستم‌های نمای کرتین وال باید به ساختار کف و یا ساب‌فریم‌ها در هر طبقه منتقل شود. اتصالات مربوط به نمای کرتین وال باید طوری طراحی شود که در در برابر بارهای اعمال شده مقاومت خوبی از خود نشان دهد.
 

نمای کرتین وال

 


در نمای کرتین وال با سیستم استیک، لامل‌های عمودی معمولاً بین دو طبقه اجرا می‌شوند. شکاف‌های براکت‌های نگهدارنده لامل‌های عمودی نیز به گونه‌ای طراحی شده است که ضمن ایجاد مقاومت جانبی، امکان حرکت عمودی را فراهم می آورد. در نواحی بزرگی از سیستم نمای کرتین وال به روش استیک، یک مولیون عمودی تقسیم شده به صورتی نصب می‌شود تا امکان حرکت در اثر انبساط و انقباض‌های حرارتی فراهم شود. 
از آنجا که این واحدها غالباً به صورت سفارشی طراحی می‌شوند، می‌توان مقدار حرکتی را که باید در آن جای بگیرد با دقت در سیستم مهندسی کرد. 
 

نمای کرتین وال

 


سیستم‌های یونیتایز
سیستم‌های نمای کرتین وال به روش یونیتایز به طور معمول کاملاً در یک کارخانه مونتاژ شده و برای نصب روی ساختمان به سایت ارسال می‌شوند. واحدها در طبقه‌هایی که قرار است نصب شوند قرار می‌گیرند، به صورت جعبه‌ای ساخته می‌شوند، از جرثقیل‌های تاور کرین استفاده می‌کنند و با استفاده از جرثقیل یا بالابر های کوچک‌تر که متعلق به پیمانکار شیشه است، در جای خود قرار می‌گیرند. مزایای سیستم یکپارچه از مهر و موم و عایق بودن قابل اطمینان‌تر حاصل از ساخت کارخانه و کاهش هزینه نیروی کار در کارخانه در مقایسه با نیروی کار واقع در کارگاه را به دنبال خواهد داشت. 
در جايي كه سيستم‌هاي استیک براي احداث و آب بندي ديوار به چند مرحله نياز دارند، نمای کرتین وال یونیتایز كاملاً از قبل مونتاژ مي‌شوند كه این امر اجازه مي‌دهد طبقات با سرعت بيشتري بسته شوند. سیستم‌های یونیتایز همچنین برای چیدمان و دپو در سایت به فضای کمتری احتیاج دارند و از این رو برای سایت‌های شهری با محدودیت فضا یک مزیت ایجاد می‌کند.
 

نمای کرتین وال

 


سیستم نمای کرتین وال امروزه در نماهای مدرن از جمله اداری ، تجاری و ... استفاده می‌شود.
مطابق آخرین گزارش مطالعاتی منتشر شده موسوم به " نمای کرتین وال برای بازار مسکونی" داده‌های مربوط به دوره پیش بینی 2020- 2027 میزان تقاضا برای نمای کرتین وال در بازار مسکونی نیز افزایش خواهد یافت.