نقش خاص شیشه در نمای کرتین وال
10
03

نقش خاص شیشه در نمای کرتین وال

بزرگترین مزیت نمای کرتین وال شیشه ای که بطور مکرر در ساختمان‌ها استفاده می‌شود، شیشه است که یکی از کاربردی‌ترین و تزئینی‌ترین مواد در معماری است. استفاده از نمای کرتین وال در یک منطقه وسیع، به ویژه در قسمت خارجی، ساختمان را بسیار زیباتر نشان می‌دهد. همچنین فضای زیادی برای استفاده از نمای کرتین وال در نمای داخلی وجود دارد. عینک‌های مورد استفاده در معماری امکان طراحی گسترده‌ای را فراهم می‌کنند. نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها می‌توانند از زیبایی ظاهری و مدرن‌تری برخوردار شوند. اما تزئین تنها مزیت شیشه نیست.
 

شیشه به عنوان یک ماده عایق

شیشه که به آن شیشه عایق یا شیشه‌ی کم فشار گفته می‌شود، یک ماده عایق مهم است که گاهی اوقات برای جلوگیری از ورود هوای خارج و گاهی برای بازتاب گرمای خارج از آن استفاده می‌شود. این باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود زیرا آنها اجازه نمی‌دهند گرما و صدا وارد شوند. همچنین با ورود نور می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.
 


شیشه به دلایل امنیتی

شیشه های مقاوم به نام شیشه معتدل ترجیح داده می‌شوند زیرا ماندگاری بالایی دارند. میزان استفاده از این عینک‌ها نیز بسیار گسترده است. آنها به راحتی نمی‌شکنند و بنابراین به عنوان یک ماده دیواره خارجی مناسب هستند. در همان زمان، هنگام شکستن، آن‌ها به قطعات بسیار کوچک تقسیم می‌شوند، بنابراین نمی‌توانند به کسی آسیب جدی بزنند. آن‌ها از نظر امنیت در بین عینک‌هایی هستند که ترجیح داده می‌شوند. نوع شیشه‌ای دیگری که برای امنیت استفاده می‌شود، شیشه‌های چند لایه است. این یک لیوان لایه‌ای و تقویت شده است. حتی اگر یک لایه شکسته شود، اجازه شکستن لایه‌های دیگر را نمی‌دهد و می‌تواند قطعات شکسته را روی آن نگه دارد. این شیشه برای نمای ساختمان و ویترین فروشگاه ترجیح داده می‌شود زیرا عایق صدا را نیز فراهم می‌کند.

بزرگ‌ترین مزیت نمای کرتین وال شیشه‌ای که بطور مکرر در ساختمان‌ها استفاده می‌شود، شیشه است که یکی از کاربردی‌ترین و تزئینی‌ترین مواد در معماری است. استفاده از نمای کرتین وال در یک منطقه وسیع، به ویژه در قسمت خارجی، ساختمان را بسیار زیباتر نشان می‌دهد.
 


شیشه به عنوان یک ماده تزئینی

ساختمانی که در قسمت بیرونی آن مقدار زیادی شیشه وجود دارد بسیار زیباشناسانه به نظر می‌رسد. استفاده از نمای کرتین وال که طیف وسیعی از امکانات را به طراح ارائه می‌دهد، امکان توسعه سبک‌های مختلف در معماری را فراهم می‌کند. از آنجا که تا حدود زیادی محیط‌های روشن و جادار ایجاد می‌کند، باعث می‌شود مکانی که در آن استفاده می‌شود بسیار زیباتر و دل‌انگیزتر به نظر برسد.
با نگاهی به تاریخ می‌توان چیزهای زیادی در مورد سیستم‌های نمای کرتین وال و مزایای آن‌ها یاد گرفت. برای مدت زمان طولانی، شیشه متوقف شده است که ماده‌ای است که فقط در پنجره‌ها استفاده می‌شود. در معماری و ساخت و ساز ساختمان، عینک طیف گسترده‌ای از امکانات استفاده را فراهم می‌کند و در بسیاری از مسائل صرفه‌جویی می‌کند.