سیستم نمای کرتین وال برای بهبود صرفه جویی در انرژی و رفاه
13
02

سیستم نمای کرتین وال برای بهبود صرفه جویی در انرژی و رفاه

نمای شیشه ای نوآورانه توانایی تبدیل ساختمان ها به داخل و خارج را دارد. پروژه Q-Air نسل جدیدی از پانل های ابتکاری و کم مصرف را ایجاد کرد که می تواند از معماری گرفته تا محیط تأثیر بگذارد - و رفاه کارگران را تقویت کند.


فن آوری های صنعتی
© گروه Trimo

جامعه مدرن به طور مداوم به دنبال نوآوری های فنی و سازمانی است که باعث کاهش مصرف انرژی می شود. یکی از راه های انجام این کار تغییر در مصرف انرژی ساختمان های بی مصرف است. در داخل اتحادیه اروپا ، ساختمان ها مسئول حدود 40٪ از مصرف انرژی و 36٪ از انتشار CO2 هستند.

انتشار کربن از ساختمانها بیشتر با تقاضای گرمایش در زمستان همراه است.نمای کرتین وال Q-Airبا سیستم ابتکاری جدید و نمایشی خود قصد دارد به این چالش پاسخ دهد.
نمای کرتین وال Q-Air - تنها نمونه در جهان - یک محصول ساختمانی نسل بعدی است که به نظر می‌رسد مشخص می‌کند چگونه می‌توان ساختمان های لعاب پایدار را در حال حاضر و در آینده ساخت. از یک هسته عایق چند محفظه ای ابتکاری و با بهره‌مندی از انرژی برتر استفاده می‌کند. این سیستم با داشتن دید 24 ساعته به محیط بیرون و کمترین سایه آفتاب خارجی، نور داخلی روز را به حداکثر می‌رساند و بالاترین راحتی زندگی و کار را ارائه می‌دهد.


 

لایه های موفقیت

بر اساس مطالعات علمی، سیستم نمای کرتین وال Q-Air شامل حداکثر شش لایه شیشه برای ایجاد یک هسته عایق ابتکاری است. سیستم از پیش ساخته شده با هم لخته می‌شود و یک سیستم دیواری کم مصرف برای ساختمان هایی ایجاد می‌کند که به هیچ وسیله سایه‌زنی خارجی احتیاج ندارند. این سیستم سریع، ساده نصب و با کمبود تعمیر و نگهداری پس از فعال شدن کار می‌کند. طراحی نوآورانه به این معنی است که سیستم های نمای کرتین وال Q-Air می‌توانند به طور یکپارچه متناسب با نیازهای معماری و ساخت و ساز هر یک از ساختمان ها باشند، به معنای پذیرش گسترده ای از سیستم نما در اتحادیه اروپا و سراسر جهان.
لیوان کاملاً شفاف به هیچ چیزی برای جلوگیری از آفتاب احتیاج ندارد و به حداکثر میزان نور روز اجازه می‌دهد و در نتیجه مردم می‌توانند در طول روز بیرون از منزل را ببینند. همچنین دمای داخلی را ثابت نگه می‌دارد، به این معنی که در زمستان از شیشه سرما بیرون نمی‌ریزد و در طول تابستان از گرمای زیاد شیشه خارج نمی‌شود. عایق صدا به این معنی است که افراد می‌توانند در آرامش نیز کار کنند.
دکتر Boštjan Černe، رئیس توسعه محصول در Trimo و هماهنگ کننده پروژه Q-Air می‌گوید: "Q-Air به گونه‌ای طراحی شده است که راحتی گرمایی، دیداری و صوتی استثنایی را فراهم می‌کند که به طور مطلوب به بهبود رفاه و سلامت افراد داخل ساختمان کمک می‌کند."
در طول پروژه نتایج جدید مهمی از جمله تکمیل پروفیل های سازه ای جدید آلومینیوم و فولاد - با ظرفیت بار بالاتر و انتقال حرارتی کمتر - و سیستم آب‌بندی یکنواخت در تمام پروفیل های سازه به دست آمد.
 


 
این پروژه کمک می‌کند تا صنعت به یک ساختمان کاملاً پایدار و نزدیک به صفر انرژی (nZEB) نزدیک شود. دکتر Černe می گوید: "در مقایسه با پیشرفته‌ترین محلول‌های نمای شیشه ای، کاهش گرما ده برابر 10 برابر و برای خنک سازی 3 برابر بهتر است."
نتایج تحقیق و محاسبات این تیم نشان داده است که سیستم نمای کرتین وال Q-Air می‌تواند به میزان قابل توجهی انرژی مورد نیاز برای گرمایش را حتی در کشورهای شمالی کاهش دهد و می‌تواند نیاز به گرمایش را در سایر کشورها از بین ببرد. تقاضای گرمایش می‌تواند نزدیک به صفر برسد، زیرا سیستم صرفه جویی کافی در گرما از طریق نور مرئی ایجاد می‌کند.
دکتر می‌گوید: "این یک چیز نادر در بخش ساخت و ساز است که چیزی واقعاً نوآورانه به وجود بیاید، اما با پیشرفت و پیشرفت پیشرفته Q-Air یک بازی واقعی است و چیزی است که استاندارد بهره وری انرژی را تعیین می‌کند." سرن وی می‌گوید: "ما به همکاری بزرگ شرکای کنسرسیوم بین المللی از اسلوونی، آلمان، ایتالیا و سوئد بسیار افتخار می‌کنیم."