نمای کرتین وال
23
01

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال که به آن Light Facade نیز می‌گویند، از یک سازه کمکی تشکیل شده است که در مقابل سازه ساختمان واقع شده است و عناصر کم وزن و ضخامت نازک بر روی آن متصل شده‌اند، بدون اینکه جزو تشکیل دهنده آن باشند روی سازه مقاوم اصلی ثابت می‌شوند. این نمای سبک ساختاری است که نیروهای ساکن و پویای وارد بر آن را به اصلی منتقل می‌کند. شیشه‌های سبک و خود نگهدارنده، صرف نظر از طراحی معماری، یکی از نماهای شیشه‌ای متداول در شرکت‌ها هستند.

نمای کرتین وال

 
بهترین مزیت نمای کرتین وال این است که گزینه‌های مختلفی برای ایجاد نماهای شیشه‌ای در بازار وجود دارد که مشتری می‌تواند از بین آن‌ها انتخاب کند: شیشه‌های چند لایه، شیشه‌های یکپارچه، شیشه‌های عایق چند لایه و ... کسانی را انتخاب کنید که مطابق با مفهوم شرکت شما و سبک تزئینی مکان باشد، اما مهم نیست که چه تصمیمی بگیرید، می‌توانید شیشه‌ای با ضخامت بالا، ضخامت مورد نظر خود داشته باشید‌، نور طبیعی بسیار خوبی داشته باشید‌، احساس فضای وسیع‌تر نسبت به دیواره‌های صلب داشته باشید. صدور گواهینامه صوتی و Leed. پیش بروید.  وزن تقریبی Curtain Wall یا Light Facade بین 50 تا 75 کیلوگرم در متر مربع است و ضخامت آن تقریباً 10 سانتی متر است. نمای کرتین وال ترکیبی از عناصر مقاوم در برابر فلز، طیف گسترده ای از لعاب شفاف و به طور کلی مناطق مات می‌باشد.

نمای کرتین وال

 
نمای پایانی ساخته شده از عناصر پر کننده است که می‌تواند از مواد مختلف مانند چوب، شیشه، پلاستیک و غیره باشد. مانند تمام نماهای خارجی، نمای کرتین وال باید شرایط عمومی را داشته باشند که مقررات فعلی برای این محفظه‌ها نشان می‌دهد. به همین دلیل، باید ضد آب بودن، عایق حرارتی و صوتی آن را تضمین کند. در صورت لزوم، عناصر این سیستم باید به راحتی یکی یکی جایگزین شوند. در ساختار کمکی و در عناصر محفظه، سیستم تخلیه آب میعانات باید فراهم شود. برای این منظور، قائم سازه کمکی شامل یک سیستم شکست پل حرارتی است. جنبه‌هایی که در خصوص انتخاب شیشه در نماهای شیشه ای باید در نظر گرفت عناصر بسته کننده ساخته شده از شیشه در نمای کرتین وال باید دارای عایق دو برابر باشند. عناصر بسته شدن مات باید k <1 Kcal / h ºC / m 2 داشته باشند قسمت زیرین نمای کرتین وال باید تهویه شود. اتصالات انبساطی مربوطه بین پروفیل‌هایی که اجزای قائم را تشکیل می‌دهند قرار خواهند گرفت. در صورت عدم کار نمای جداگانه در پشت، همان کرتین وال اجرا شده در نما باید جدایی کامل از هر لحاظ بین طبقات را تضمین کند. در پروفیل‌ها، تخلیه آب باران باید پیش‌بینی شود. کارهایی که برای اجرای نمای کرتین وال باید انجام شود و همچنین موارد کنترل در اجرا و در مواد استفاده شده شرح داده شده است. به همین ترتیب، آزمایشات لازم، قرار دادن ساختار آلومینیوم در ساختار اولیه، عایق بندی بین کف و شیشه شامل می‌شود.  

نمای کرتین وال