نمای کرتین وال چیست؟
23
12

نمای کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال یک سیستم روکش نما بدون بار است که در جلوی سازه پایانی نما قرار دارد و جزئی جدایی‌ناپذیر از پوشش ساختمان است. در حالی که هدف اصلی آن ایجاد یک مانع مقاوم در برابر شرایط جوی خارج از ساختمان است، می‌توان آن را طراحی و تولید کرد تا به زیبایی ظاهری ساختمان فردیت ببخشد. نمای کرتین وال معمولاً با یک شبکه مستطیلی مشخص می‌شوند اما اشکال دیگر مانند ذوزنقه‌ها و مثلث‌ها می‌توانند در طراحی گنجانده شوند. مشخصات شیشه و استفاده از دهانه‌های تهویه باعث راحتی و نور در محیط زندگی داخلی می‌شود. ما در طراحی برخی از برجسته‌ترین پروژه‌های معماری جهان، با ارائه طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های ابتکاری شیشه برای نما و کرتین وال، مشارکت می‌کنیم. انواع نمای کرتین وال نیازهای شما را برای کنترل خورشیدی و گرما، ابعاد بزرگ، زیبایی، طراحی، شفافیت کامل و شیشه‌های منحنی برآورده کند. یک طراحی نمای مناسب باید نیازهای ساکنان و فعالیت‌های آنها را برآورده کند. به همین دلیل است که در تهیه محصولات شیشه‌ای که برای بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان‌های اداری، خانه‌ها و سایر ساختمان‌هایی که نیاز به کاهش گرمای خورشید و نور روز دارند، ایده‌آل هستند.

نمای کرتین وال چیست؟

 
نمای کرتین وال نه تنها عایق‌های حرارتی و صوتی را برای فضاهای داخلی فراهم می‌کند، بلکه به کاربران اجازه می‌دهد تا نور طبیعی را نیز ببینند و وارد آن کنند. این طرح همچنین باید با مقررات قابل اجرا مطابقت داشته باشد: ایمنی شخصی، ایمنی در برابر آتش‌سوزی و غیره. با توجه به کیفیت و عملکرد نمای کرتین وال، شیشه بخشی اساسی از نمای ساختمان برای تأمین تمام این الزامات است. رمز موفقیت پروژه نصب دیوار پرده همکاری نزدیک بین سازنده نما، طراح و تیم فنی ما است. این کار گروهی اهداف زیبایی شناختی را با عملکرد عملکردی و کیفیت از نظر موارد زیر جمع و متعادل می کند:

• عایق حرارتی
• حفاظت از حرارت خورشیدی
• انتقال نور
• عایق صدا
• مقاوم در برابر آتش
 
قاب‌های بزرگ پنجره یک روند است، یا بهتر بگوییم امروزه آن را یک الزام می‌دانیم. آن‌ها به شما امکان می‌دهند از منظره‌ای زیبا از باغ خود لذت ببرید و می‌توانید از نور خورشید در داخل به طور مطلوب لذت ببرید.
معمار تیمکو لوکرز می‌گوید: "در یک منطقه روستایی‌، یک نمای کرتین وال می‌تواند منظره‌ای دور از تراس، باغ و یک محیط طبیعی را به شما ارائه دهد. داخل و خارج به لطف فریم‌ها به طور یکپارچه ادغام می‌شوند. در یک محیط شهری، جنبه تابش نور خورشید حتی بیشتر نقش دارد. با قاب‌های پنجره‌ای بزرگ فضای زندگی را در نور روز بهینه و طبیعی احساس می‌کنید. نور خورشید همچنین برای سلامتی و انرژی شما مثبت است. از قاب پنجره‌های بلند تا نما، اغلب به عنوان درهای کشویی: امکان اجرای نمای شیشه‌ای بسیار زیاد است. با وجود اندازه و وزن قاب‌ها، لازم نیست که آن‌ها حجیم به نظر برسند. برعکس، با مشخصات بسیار باریک، به عنوان مثال در آلومینیوم، آنها بسیار مینیمالیستی هستند. قاب‌های بزرگ پنجره، حتی در تابستان که ممکن است خیلی گرم شود، نور خورشید را زیاد می‌کند. در ترکیب نمای کرتین وال و نمای فریم لس با سایه‌بان، تابستان و نور خورشید را می‌توان کنار گذاشت و آفتاب زمستانی و کم نور را می‌توان کاملاً در داخل تاباند."
 

نمای کرتین وال چیست؟


 
مقادیر عایق برای قاب‌های بزرگ آیا مناطق شیشه ای بزرگ با مقادیر دقیق عایق مطابقت دارند؟
معمار تیمکو: "هیچ دلیلی برای ادغام نکردن قاب‌های پنجره بزرگ وجود ندارد. شیشه سه جداره به مقادیر عایق بالا دست می‌یابد. با استفاده از پوشش‌های روی شیشه و پر کردن گاز در شیشه، شیشه دو جداره نیز به خوبی عایق‌بندی می‌شود. یک پوشش خاص همچنین یک قاب مناسب برای نگهداری را تضمین می‌کند که خود یک موهبت بزرگی است. " 
 
نمای کرتین وال چیست؟