چرا HPL
07
02

چرا HPL

چرا HPL 
کار با HPL  اچ پی ال آسان است و بسیار بادوام است. همچنین در طرح‌های بسیار متنوعی از جمله چاپ‌های سیلک و دیجیتال سفارشی موجود است.
 
تفاوت آن با موادی مانند TFL، 3DL و فویل های تزئینی در این است که اجزای HPL را می توان در این زمینه ساخت. می توان آن را با ابزارهای استاندارد نجاری برش داد و از چسب های معمولی موجود برای چسباندن آن به بستر استفاده می شود. سازندگان معمولاً HPL را به نوارهایی برای تطبیق لبه های پانل برش می دهند.

 
ورق اچ پی ال   HPL مقاومت در برابر ضربه بالاتری نسبت به سایر ورقه‌ها دارد و بیش از 75 سال استفاده خود را در کاربردهای تجاری و مسکونی نمرات پس‌فرمینگ ویژه HPL به سازندگان اجازه می‌دهد تا مواد را خم کنند تا لبه‌های گرد یا کانتور در طرف مقابل و مستقیم یک پانل  اچ پی ال مستطیلی ایجاد کنند و لبه‌های نمایه‌شده آشنا را روی قفسه‌ها، میزهای پیشخوان و پاشش‌های پشتی ایجاد کنند. لبه های بدون پروفیل معمولا دارای لبه های صاف و 90 درجه هستند.  
از آنجایی که HPL بسیار آسان ساخته می شود، طراحان و سازندگان می توانند از بین گزینه های مختلف بستر برای به حداکثر رساندن ارزش و عملکرد انتخاب کنند.
 
HPL در کجا استفاده می شود؟

کابینت های تجاری و مسکونی، درها و جلوی کشوها - دفاتر، هتل ها، مراقبت های بهداشتی
 
میز کار، میز، پیشخوان آشپزخانه
 
نمایشگرهای خرده فروشی، پیشخوان معاملات، قفسه ها، دیوارها
 
پانل های دیواری معماری، پانل های دیواری کابین آسانسور
 
تابلوها و سطوح مارک دار (با طرح های چاپ دیجیتال و سیلک اسکرین)
 
کف پوش لمینیت
 
در ترکیب با TFL، کاغذهای سبک وزن، و 3DL با طرح های مطابق یا مکمل
 
برنامه هایی که در آنها طرحی می خواهید که در هیچ ماده دیگری موجود نباشد.
ثابت کرده است.
 
تجاری: HPL به طور گسترده در رستوران های فست فود، روی پیشخوان تراکنش ها، غرفه ها، میزها، دیوارها و جداکننده های حمام یافت می شود. همچنین آن را در دفاتر روی میزهای پذیرش و سطوح کار، روی روشویی اتاق‌های هتل، در کابین آسانسور و روی میزهای چک‌این خطوط هوایی مشاهده خواهید کرد. هنگام استفاده از HPL در محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی باید مراقب باشید: درزهای لبه ممکن است حاوی باکتری باشند و لبه‌ها و گوشه‌های تیز می‌توانند باعث آسیب شوند.
 
مسکونی: میزهای رومیزی و روشویی، حمام، رومیزی و روی هر سطحی که در معرض استفاده زیاد یا تمیز کردن سنگین باشد.
 
 
 

چرا HPL

 


 
 
 


ورق های HPLبه یک بستر، معمولاً چوب مرکب: تخته خرده چوب، ام دی اف، یا - به ندرت - تخته سه لا چسبانده می شوند.
 
مقاومت در برابر خراش، سایش، ضربه و حرارت استاندارد را برای لمینت ها تعیین می کند
 
سطوح مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی پیشرفته در دسترس هستند
 
برای محافظت از یکپارچگی سطح پانل های با سطح HPL، درمان لبه مورد نیاز است
 
صفحات پانل برخلاف روکش ها در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند
 
ممکن است هسته های ویژه ای برای مقاومت در برابر رطوبت و آتش مشخص شود
 
HPL اغلب به عنوان یک جایگزین بادوام تر و اقتصادی تر برای سطوح روکش و سنگ در کاربردهای پرکاربرد استفاده می شود.
 
طراحی اچ پی ال  HPL
تصاویر سطحی: کاغذهای دکور مورد استفاده در HPL اساساً مانند TFL هستند. آنها بر روی کاغذهای دکور یا بر روی پرس های روتوگراور یا جوهر افشان دیجیتال با جوهرهای مبتنی بر آب چاپ می شوند. سیستم چاپ باید با فرآیند پایین دست سازگار باشد - اشباع کردن کاغذها با رزین و فشار دادن آنها به هسته چوب کامپوزیت.
 
بافت ها: دانه های چوبی، تغییرات براق/مات و سایر جلوه های بافت در حین پرس، با استفاده از صفحات فولادی حکاکی شده یا کاغذهای رهاسازی بافت، به سطح منتقل می شوند. برخی از این بافت ها ممکن است "همگام" باشند، به این معنی که "کنه ها" در یک بافت چوبی، به عنوان مثال، کاملاً با جزئیات دانه چوب در کاغذ دکور هماهنگ هستند. HPL می تواند بافت های عمیق سنگ و چوب و همچنین حس چوب خام و ناتمام را حمل کند.
 
اشکال/فرم: پانل های با سطح HPL دارای صفحه های صاف هستند و به راحتی می توان آنها را به اشکال منحصر به فرد برش داد.
 
لبه ها: از آنجایی که ساخت HPL در این زمینه آسان است، می توان شکل های منحصر به فرد پانل را با نوارهای باریک HPL از همان ورق مورد استفاده برای صفحه پانل برش داد. HPL های استاندارد را می توان به لبه های منحنی ملایم چسباند. هر گونه زاویه تیز در لبه نیاز به برش HPL دارد.
 
گریدهای خاص پس از شکل دهی مواد ممکن است در اطراف لبه های شعاعی یا منحنی زیرلایه خم شوند تا شکل های لبه ای، بدون چکه یا سایر سبک های لبه را تشکیل دهند.
 
تطبیق یا لبه بندی مکمل در مواد دیگر در ضخامت های مختلف موجود است.
 
مواد تطبیق: تولیدکنندگان HPL راهنماهایی را برای طراحی منطبقات در مواد مکمل - TFL، 3DL، فویل های کاغذی تزئینی، و درمان لبه منتشر می کنند. HPL معمولاً با TFL و 3DL ترکیب می‌شود تا انعطاف‌پذیری طراحی را افزایش دهد و عملکرد مورد نیاز برای هر سطح را مهندسی ارزش کند.
 
 
 

چرا HPL

 

 
 

آرایش و ساخت مواد
لایه‌های کرافت، دکور و لباس در یک ساندویچ جمع‌آوری می‌شوند و در یک پرس بزرگ در روز قرار می‌گیرند.
 
صفحات فولادی بافت دار یا کاغذهای رهاسازی روی قسمت دکور ساندویچ ها قرار می گیرند.
 
لایه‌های هسته، دکور و کاغذهای پوشیده شده تحت حرارت و فشار در یک ورق ذوب می‌شوند.
 
این فرآیند همچنین بافت را در بالای صفحه HPL برجسته می کند.
 
بسیاری از ساندویچ‌های HPL مختلف را می‌توان در یک چرخه پرس واحد پرس کرد، که هر کدام دارای دکورها و بافت‌های متفاوتی هستند، که باعث می‌شود چندین طرح مختلف به طور همزمان تولید شود.
 
ورق‌های HPL سپس خنک می‌شوند، روی هم چیده می‌شوند و به OEMها، سازندگان و توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان ارسال می‌شوند.
 
ساخت قطعات HPL

ساخت قطعات HPL یک امر نسبتاً کم فناوری است. سطوح و لبه ها را می توان با چسب های تماسی در دمای اتاق به صورت ها و لبه ها چسباند و به پیمانکاران و نصابان اجازه می دهد تا بسیاری از قطعات HPL را در محل بسازند.
 
از آنجایی که چسب HPL خشک می شود، می تواند باعث تاب برداشتن بستر شود. چسباندن یک HPL غیر تزئینی درجه پایین در پشت (یا پایین) پانل، پانل را متعادل نگه می دارد. اگر پانل از هر دو طرف قابل مشاهده باشد، مانند پارتیشن حمام، همان HPL تزئینی را می توان برای هر دو صورت اعمال کرد.
اثرات زیست محیطی

چرا HPL

 


پانل های HLPبر اساس هسته های چوبی مرکب ساخته شده اند که از الیاف چوب بازیافت شده استفاده می کنند که در غیر این صورت دفن یا سوزانده می شوند، پانل های چوبی کامپوزیت ساخته شده در آمریکای شمالی دارای هسته های کامپوزیت چوبی هستند که مشخص شده است که "بهتر از کربن خنثی" هستند و کربن بیشتری را نسبت به قبل جذب می کنند. در ساخت پانل از گهواره تا دروازه صرف شده است.
 
جلوه‌های بصری و بافت‌های واقع گرایانه این ماده به طراحان این امکان را می‌دهد که چوب‌ها و روکش‌های شکننده و کمیاب را با پانل‌های بادوام‌تر، سازگارتر با طراحی و مقرون به صرفه‌تر با سطح HPL جایگزین کنند.