استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری
15
12

استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری

امروزه، روکش فلزی  استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری است. در واقع، فن آوری های ساخت و ساز فعلی، مانند فولاد و بتن مسلح، به ما اجازه می دهد که مصنوعات را به سرعت و با هزینه های کمتر برپا کنیم. ما می توانیم روکشی را که به طور خاص برای کار طراحی و ایجاد شده است، در چارچوب نگهدارنده ساختمان، بازی با سطوح، حجم ها، بافت ها و مواد ادغام کنیم.
 
 
 
استفاده از مش فلزی منبسط شده  (اکسپند متال) در نمای ساختمان به دلیل مزایای آن در عملکرد ساختمان بسیار رایج شده است. و همچنین تولید و کارایی آن. به عنوان یکی از مهمترین زمینه های استفاده که روکش خارجی ساختمان است، ویژگی های سایه زنی آن برجسته شده است. ویژگی‌های هندسی آن، که مهم‌ترین آن‌ها اندازه سوراخ‌ها، ضخامت و زاویه نوارها است، بر راحتی نور روز در داخل ساختمان تأثیر می‌گذارد و می‌تواند در محدوده وسیعی در محدوده تولید تغییر کند. این امر باعث افزایش قانع کننده در بازار مصالح ساختمانی و همچنین علاقه به حوزه معماری پایدار می شود. هدف از این تحقیق بهره برداری از مش فلزی منبسط شده به عنوان یک وسیله سایه انداز در پارامترهای هندسی آن است. سیستمی را پیشنهاد می‌کند که در آن این ورودی‌ها با توجه به جهت سطح لعاب‌دار و ویژگی‌های آب و هوایی محل آن سازگار می‌شوند. انطباق بر روی دستیابی به شرایط راحتی سطوح روشنایی در داخل متمرکز خواهد شد و در عین حال اجرای ورق را برای انواع مختلف سطوح پیشنهاد می کند. این روش بیشتر با عملیات بهینه‌سازی در ساختمان‌های مورد مطالعه و سه گونه‌شناسی سطح بحرانی برای تأیید و بهبود کارایی سیستم سایه‌زنی نشان داده می‌شود. بهبودهای رضایت‌بخش در راحتی نور روز، اندازه‌گیری شده توسط Autonomy فضایی سفارشی نور روز، با بهره‌برداری از پارامترهای هندسی مش فلزی منبسط شده به دست آمده است. مزایای آن در انواع راه حل های طراحی در زمینه معماری پایدار ارائه می شود.
مش فولاد ضد زنگ سخت معماری که برای ساختروکش نما استفاده می شود
 
 

 استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری

 


 
  مزایای استرچ متال شکل ظاهری توری سخت با توری نمای فلزی کابل و شبکه سیمی نوار نقاله مشابه است، اما نمی توان آن را به صورت طولی یا عرضی نورد کرد. به دلیل ساخت سیم فولادی ضد زنگ، سیم مسی، سیم برنجی و سیم برنزی، مش سخت ساختاری سفت و سخت و بادوام به دست می آورد. با سطح صاف صاف خود، مش می تواند نور را منعکس کند و ساختمان ها را روشن تر و جذاب تر کند.
 
استرچ متال مش سخت همه کاره  به ویژه برای نمای بیرونی و همچنین طراحی داخلی، مانند روکش نما در ساختمان های اداری، بیمارستان ها، مراکز خرید و دیگر ساختمان های درجه یک مناسب است. مش سیم سخت نمای سخت نیز به عنوان مش آسانسور در دکوراسیون داخلی یا خارجی و نرده و نرده در بالکن ها کاربرد زیادی دارد.
کاربردهای استرچ متال نما مش سیم سخت استرچ متال
روکش نمای ساختمان.
جداکننده فضا / دیوار پارتیشن.
موانع ایمنی
نرده و نرده.
دکوراسیون دیوار.
تزئینات سقف.
دکوراسیون دیوار راه پله.
 
کاربردهای توری استرچ متال  یا اکسپند متال در فضاهای شهری
از توری استرچ متال می‌توان به شیوه‌های مختلف در طراحی و ساخت قسمت‌های گوناگون فضای شهر استفاده کرد. در این بخش برخی از کاربردهای رایج این توری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
 
 

 استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری

 


ساخت و اجرای مبلمان یا نیمکت شهری خیابان های عمومی
مبلمان شهری علاوه بر این که نقش مهمی در زیبایی و نشاط یک شهر ایفا می‌کند، به عنوان بخشی از امکانات رفاهی فضای شهری نیز مطرح است. به طور معمول نیمکت‌ها، میزها، ابزار روشنایی، وسایل ورزشی، سطل‌های زباله و دیگر اجزای مبلمان شهری همواره در معرض انواع عوامل آسیب زا قرار دارند.
استرچ متال یا اکسپندد متال یکی از بهترین موادی است که می‌تواند در ساخت اجزای مبلمان شهری مورد استفاده قرار بگیرد.
این ماده به دلیل برخورداری از خواص ضد خوردگی و ضد‌ زنگ‌زدگی به خوبی در برابر رطوبت ناشی از بارش‌های جوی مقاومت می‌کند. همچنین استحکام بالای توری لوزی کششی موجب شده که تابش نور خورشید نتواند به آن آسیبی وارد کند. به دلیل قابلیت بالای شکل‌پذیری توری‌های استرچ متال و تنوع آنها از نظر ضخامت، ابعاد چشمه و دیگر مشخصات می‌توان از این توری‌ها در ساخت لوازمی چون نیمکت، وسایل روشنایی، سطل‌های زباله و… استفاده کرد.
ساختار مشبک توری‌های استرچ متال را نیز می‌­توان به عنوان یکی از مزیت‌های مهم این محصولات در نظر گرفت. این مزیت کمک می‌کند تا هوا در ‌سطل‌های زباله جریان پیدا کرده و احتمال فساد زباله‌ها کاهش پیدا کند. همچنین نیمکت‌ها یا دیگر تولیداتی که با توری اکسپندد متال ساخته شده‌اند، پس از بارش باران یا برف با سرعت بیشتری خشک می‌شوند.
 
طراحی ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و قطار فرودگاه
از ورق توری استرچ متال می‌توان در طراحی داخلی و خارجی ایستگاه‌های مترو و اتوبوس استفاده کرد. با توجه به اینکه این ایستگاه‌ها از جمله مراکز پرتردد به شمار می‌روند بسیار مهم است که متریال‌های به کار رفته در ساخت آنها به اندازه کافی مقاوم باشد.
استحکام بالای این متریال موجب شده که امکان استفاده از آن در ساخت حفاظ ایمنی، سایه‌بان، نیمکت و لوازم روشنایی ایستگاه‌های اتوبوس امکان‌پذیر باشد. همچنین در ایستگاه‌های مترو می‌توان ورق‌های توری استرچ متال را در ساخت و اجرای کف و سقف کاذب به کار برد.
ساخت صندلی‌ها، نیمکت‌های مترو، سطل‌های زباله، حفاظ پله‌ها و بسیاری دیگر از بخش‌های داخلی ایستگاه‌های مترو نیز با استفاده از این متریال امکان‌پذیر است.
 

 استرچ متال یک روش اغلب ضروری برای انجام معماری

 


 


حصارکشی فضای شهری دیوار کاذب با استرچ متال
از توری استرچ متال به فراوانی در حصارکشی فضاهای شهری استفاده می‌شود. در بسیاری از بوستان‌ها و مراکز تفریحی، بلوارها و بزرگراه‌ها امکان به‌کارگیری از این توری به عنوان نرده و حصار وجود دارد. جنس مقاوم و محکم این توری‌ها در کنار استحکام بالای آنها در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و فرسایش موجب شده که گزینه‌ای مناسب برای این منظور به شمار بروند.
از آنجایی که امکان برش دادن توری‌های استرچ متال در سایزهای مختلف وجود دارد، استفاده از آنها برای حصارکشی در ابعاد متنوع امکان‌پذیر است.