شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند.
08
10

شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند.

شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند. شیشه به دستیابی به مزایایی برای سازه مانند کاهش بار HVAC و راحتی سبک کمک می کند. نیاز به انواع مختلف شیشه در نماها به دلیل عوامل زیادی از جمله شرایط آب و هوایی محلی، فشار باد خارجی، نوع اشغال ساختمان، هندسه ساختمان، منطقه کاربرد و غیره به وجود می آید. نقش مهمی در شکل دادن به آینده دارد.
کرتین وال  فریم لس  اسپایدر
هنگام انتخاب شیشه پرفورمنس، دو جنبه باید توسط سرنشینان رعایت شود:
 
الف) نور را برای کاهش نیاز به نور مصنوعی بهینه کنید
 
ب) حرارت داخل ساختمان را کاهش دهید تا بار تهویه مطبوع کاهش یابد

انتخاب نوع مناسب شیشه پرفورمنس برای پوشش ساختمان برای کارایی ساختمان بسیار مهم است. ما به طور مداوم برای ایجاد محصولات و راه حل های جدید شیشه ای با استفاده از پیشرفته ترین فناوری تلاش می کنیم تا به مشتریان کمک کنیم تا آنچه را که ممکن است ببینند. معماران و صاحبان ساختمان‌ها محصولاتی با پوشش شیشه‌ای با کارایی بالا می‌خواهند که نور طبیعی بهینه‌شده را همراه با صرفه‌جویی در انرژی و حفاظت از خورشید ارائه دهند. پوشش های چند منظوره حفاظت خورشیدی با گزینش پذیری بالا را برای طیف گسترده ای از کاربردها مانند نمای های تمام لعاب، شیشه های سقف و پنجره های قاب بزرگ ارائه می دهند.

نیاز به پوشش های شیشه ای

تعاریف فیزیکی نور، انرژی و گرما با تعریف طول موج های طیف الکترومغناطیسی توصیف می شوند. هنگامی که تابش به یک جسم برخورد می کند، طول موج های خاصی منعکس می شود، جذب می شود و از طریق جسم منتقل می شود. پوشش‌ها روی شیشه‌های شناور اعمال می‌شوند تا طول موج‌هایی را که منعکس می‌شوند، جذب و منتقل می‌شوند تا نیازهای عملکردی و زیبایی‌شناختی را برآورده کنند. به عنوان مثال، طراحی پوشش های شیشه ای که حرارت خورشید را کاهش می دهد، مستلزم کنترل تابش ساطع شده از خورشید است که به زمین برخورد می کند. پوشش ها به گونه ای طراحی شده اند که تابش خورشیدی (گرمای خورشیدی) را منعکس کنند و در عین حال مقدار قابل توجهی از طول موج های نور مرئی (نور روز) را از طریق شیشه منتقل کنند. اعمال پوشش روی شیشه(کرتین وال فریم لس اسپایدر )
  پوشش های شیشه فلوت در مقادیر بسیار زیاد، عمدتاً در دو تکنیک تولید می شوند. یکی از آنها فرآیند پیرولیز شیمیایی است که پوشش سخت نیز نامیده می شود، که به صورت آنلاین در طی تولید شیشه در خط شناور رخ می دهد. اکسیدهای فلزی به طور دائم بر روی سطح پخته می شوند و بسیار سخت (پوشش های سخت) و مقاوم هستند، اما خواص آنها به دلیل ساختار ساده آنها بسیار محدود است. فرآیند پوشش دوم فرآیند رسوب در خلاء یا کندوپاش مگنترون نامیده می شود. کندوپاش مگنترون، فلزات و اکسیدهای فلزی را به صورت کاملاً روان و در یک توالی طراحی شده برای دستیابی به خواص نوری و حرارتی برجسته روی شیشه رسوب می دهد. شیشه به داخل یک روکش با محفظه‌های خلاء فرستاده می‌شود که هر کدام برای اعمال یک لایه ماده خاص روی شیشه طراحی شده‌اند.
کرتین وال فریم لس 
 
 

شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند.

 


ماده (هدف که یک صفحه فلزی یا یک لوله است) که قرار است روی سطح شیشه رسوب کند، روی الکترودی نصب می شود که پتانسیل الکتریکی بالایی دارد. الکترود و مواد به صورت الکتریکی از دیواره محفظه خلاء جدا می شوند. میدان الکتریکی قوی (الکترون های سریع) گاز پراکنده آرگون را یونیزه می کند. یون‌های شتاب‌دار آرگون می‌توانند با برخورد با هدف، مواد را از هدف جدا کنند و سپس با شیشه تماس پیدا می‌کنند و در آنجا به طور یکنواخت روی سطح رسوب می‌کنند.
الف. شیشه کنترل خورشیدی برای نما
پنجره و سقف شیشه کنترل خورشیدی به نور خورشید اجازه می دهد تا از پنجره یا نما عبور کند در حالی که بخش زیادی از گرمای خورشید را تابش می کند و منعکس می کند. شیشه کنترل خورشیدی می تواند به بهبود بهره وری انرژی ساختمان کمک کند، زیرا نیاز به تهویه مطبوع را در طول ماه های گرم تابستان کاهش می دهد. فضای داخلی روشن و بسیار خنک تر از آنچه که در صورت استفاده از شیشه استاندارد بدون پوشش وجود داشت، باقی می ماند.
 
بسته به سطح کنترل خورشیدی مورد نیاز، انواع محصولات شیشه ای کنترل خورشیدی در بازار موجود است و اغلب برای مناطق شیشه ای بزرگ، نماها، باغ ها، پنجره ها، نورگیرها و سقف ها، برخی از آنها (مانند سری Guardian SunGuard®DS) مشخص می شوند. استفاده از فناوری پوشش پیشرفته برای ایجاد شیشه با نسبت انتخاب پذیری بهینه، انتقال نور بالا، ضریب خورشیدی کم، ظاهر خنثی و عایق حرارتی مطلوب. بسیاری از محصولات ترکیبی از ویژگی‌های کنترل خورشیدی، انتقال نور و افزایش حرارت کم خورشیدی را با طیف وسیعی از رنگ‌ها و ظواهر به کار می‌برند.
 
معماران و مصرف کنندگان خواهان کنترل بیشتر خورشیدی و عایق حرارتی پوشش ساختمان خود هستند تا نیازهای اقتصادی، زیست محیطی و راحتی را برآورده سازند. ما به طور خستگی ناپذیری برای افزایش عملکرد ساختمان بدون قربانی کردن نور طبیعی مورد نظر مردم کار می کنیم. انگیزه های کنترل بیشتر خورشیدی و عایق حرارتی عبارتند از:
• اقتصادی
مالکان و مدیران ساختمان ها مایل به سرمایه گذاری در راه حل هایی هستند که هزینه های انرژی آنها را کاهش می دهد. پیشرفت‌های تکنولوژیکی در سه دهه اخیر سیستم‌ها و تجهیزاتی را تولید کرده است که می‌توانند شیشه‌های عایق با تکنولوژی بالا را با پوشش‌های خنثی و نازک با استفاده از فرآیندهای کم‌هزینه بپوشانند. این فناوری در حال حاضر در میلیون ها متر مربع از مناطق لعابدار پنجره ها و نماها اعمال می شود.
کرتین وال فریم لس اسپایدر
• زیست محیطی
آگاهی مصرف کنندگان و صنعت از پایداری زیست محیطی در صنعت ساختمان به سرعت رشد کرده است. شیشه به دلیل ترکیبات طبیعی و خواص عالی متعادل کننده انرژی، یک عنصر کلیدی برای کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش و دستیابی به اهداف برنامه های گواهینامه شناخته شده جهانی برای ساخت ساختمان های پایدار و سازگار با محیط زیست است.
 

شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند.

 

 

• راحتی
کنترل بهتر خورشیدی و عایق حرارتی بهتر، بادهای ناخوشایند از مناطق شیشه ای را کاهش می دهد، بدون اینکه مزایای نور روز را که باعث می شود مردم احساس بهتر و بهره وری بیشتری داشته باشند، از بین ببرد.
کرتین وال فریم لس اسپایدر
 
• زیبایی شناسی برتر
شاخص رندر رنگ یکی از معیارهای سنجش توانایی عبور نور روز از طریق لعاب برای به تصویر کشیدن رنگ‌های متنوع در مقایسه با رنگ‌هایی است که در نور روز بدون لعاب دیده می‌شوند. مقیاس 1 تا 100 است. به عنوان مثال، مقدار Ra پایین باعث می شود رنگ ها کاملاً تمیز به نظر برسند، در حالی که Ra بالا باعث می شود رنگ ها زنده و طبیعی به نظر برسند. در شیشه‌های تجاری، Ra نشان‌دهنده تأثیری است که پیکربندی شیشه خاص بر ظاهر اجسام مشاهده شده از طریق شیشه دارد.
صدا معمولاً هم از طریق هوا و هم از طریق اجسام جامد منتقل می شود. شدت تغییر فشار را فشار صدا می‌گویند و می‌تواند بسیار متغیر باشد، از تیک تاک ساعت تا ترک خوردن یک گلوله. سه روش برای کنترل طیف گسترده ای از صداها استفاده می شود:
 
 

• ضخامت ورق
قاعده کلی این است که به طور کلی، هر چه ضخامت شیشه در هر واحد سطح بیشتر باشد، کاهش نویز بیشتر است. بنابراین با افزایش ضخامت شیشه، کارایی عایق افزایش می یابد.
کرتین وال فریم لس اسپایدر
 
• ساختار عایق
شیشه های عایق دو یا سه گانه یک سیستم جرم- فنر-جرم است: هر دو شیشه بیرونی (توده ها) توسط هوا یا گازی که فضای میانی (چشمه) را پر می کند از یکدیگر جدا می شوند. اگر از پانل های شیشه ای با ضخامت یکسان استفاده شود، صداها تقریباً به طور ایده آل از یکی به شیشه دیگر منتقل می شوند (رزونانس). فقط شیشه های عایق نامتقارن می توانند عایق صدا را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. اینترفضا ارتعاشات قاب بیرونی را قبل از رسیدن به پنجره داخلی و دوم خفه می‌کند، با این قانون که هر چه فضای میانی بزرگ‌تر باشد، کاهش نویز مؤثرتر است. اما این فقط تا حد محدودی امکان پذیر است زیرا این فرآیند عایق حرارتی را نیز کاهش می دهد.
کرتین وال فریم لس 
 
• لمینیت
اثر کاهش نویز شیشه‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر ممکن است با استفاده از یک لایه میانی انعطاف‌پذیر (PVB) برای اتصال دو شیشه منفرد بهینه‌سازی شود. با این راه حل، ضخامت و وزن فضا ثابت می ماند. با این حال، شیشه "نرم تر" می شود و بنابراین ظرفیت عایق آن را با میرایی موج صوتی افزایش می دهد.
ج. گزینه های طراحی شیشه
برای قرن ها، نسل ها از شیشه برای پر کردن "حفره های نور" در دیوارهای عظیم بیرونی استفاده می کردند. این در سه دهه اخیر به شدت تغییر کرده است. امروزه خود شیشه فضا را شکل می دهد و شکل می دهد و محفظه های اتاق را ایجاد می کند، بنابراین معماری شفافی را ایجاد می کند که به مردم اجازه می دهد احساس نزدیکی به طبیعت داشته باشند. پوشش شیشه‌ای روی نما همیشه بر ویژگی‌های بازتابی آن تأثیر می‌گذارد، که می‌تواند از تولید به‌گونه‌ای باشد که شیشه بسیار بازتابنده باشد، یک رنگ کلی را منعکس کند یا بازتاب ضعیفی داشته باشد.
 
 

شیشه پرفورمنس شیشه ای است که مزایایی را برای کاربران نهایی خود (ساکنان ساختمان) فراهم می کند.

 


• تکنیک چاپ صفحه
چاپ روی صفحه، که عمدتاً به رنگ آمیزی قسمت های جزئی اختصاص دارد و برای یک طرح خاص استفاده می شود، رنگی که در فرآیند تمپر زیر محکم با سطح شیشه و پوشش می پیوندد. این فناوری برای مقادیر بیشتر به کار گرفته شده است و برای اجزای شیشه های پاراپت ایده آل است و برای مناطق بزرگتر و رنگ آمیزی همگن کمتر مناسب است.
 
کرتین وال فریم لس 
 
• طراحی عینک
عناصر شفاف می توانند بیشتر و بیشتر به جنبه های دکوراسیون بصری و کاربردی تبدیل شوند. از حکاکی و شات بلاست روی صفحه نمایش سرامیکی گرفته تا شیشه لمینت با فویل های داخلی، این طرح می تواند یک زیورآلات یا نماد تزئینی یا همچنین یک تصویر سراسری یا حصیر باشد.
کرتین وال  فریم لس
 
• چاپ صفحه به طور مستقیم بر روی شیشه
چاپ رنگی مستقیماً روی شیشه دارای سنت طولانی است. لعاب یا رنگ سرامیکی که مخلوطی از شیشه آسیاب شده کوچک و رنگدانه های رنگی به هم پیوسته است، با خراش دهنده از قسمت های باز الک به داخل لیوان فشار داده می شود
کرتین وال فریم لس اسپایدر
 
• فویل های رنگی در شیشه لمینت
در همان فرآیند لمینیت، پالت بزرگی از فویل های رنگی مختلف وجود دارد که می توان آنها را برای دستیابی به هر رنگ قابل تصور در شیشه لمینت ترکیب کرد.
کرتین وال  فریم لس 
 
• شیشه های معماری خمیده
معماران و طراحان دوست دارند صافی، گوشه ها و منحنی ها را با منحنی های نرم قطع کنند. در کاربردهای پوشش ساختمان، شیشه به طور کلی از طریق فرآیند گرانش حرارتی خم می شود.
 
 
یک شیشه روی یک قالب خمشی گذاشته می شود و در فر خمشی که تا دمای 550 تا 620 درجه سانتیگراد گرم شده است. پس از رسیدن به نقطه نرم شدن، صفحه (از طریق گرانش) به آرامی به داخل قالب خمشی فرود می آید و شکل خود را به خود می گیرد. خنک کننده زیر شکل شیشه عملکرد را مشخص می کند. خنک شدن آهسته، بدون تنش پسماند، شیشه ای تولید می کند که می تواند بیشتر پردازش شود، در حالی که خنک شدن سریع شیشه ای جزئی یا کامل ایجاد می کند که برای پردازش بیشتر قابل استفاده نیست.
کرتین وال فریم لس اسپایدر
  
نتیجه
 
با توجه به اهدافی مانند رنگ، ایمنی و عوامل مرتبط با راحتی مانند عایق صدا، عایق حرارتی و کنترل تابش نور، انتخاب نوع شیشه مناسب مهم است. مقدار مناسب نور، گرما و صدا که از پنجره عبور می کند برای راحتی ساکنان ساختمان بسیار مهم است، بنابراین انتخاب محلول های شیشه ای با کارایی بالا ضروری است. انتخاب نوع مناسب شیشه عملکرد برای کارایی ساختمان نیز حیاتی است