فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک
28
09

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک


 

 

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک
سنگ و سرامیک در روکش نما و سنگفرش حیاط هم با زیبایی طبیعی و هم ساخته دست بشر، با عمر طولانی بدون تعمیر متمایز می شوند. با درک ویژگی های این مواد، مطمئناً می توانید به گونه ای انتخاب کنید که خواسته ها با احتمالات مطابقت داشته باشد.
 
ظاهر جذاب یکی از اجزای مهم املاک و مستغلات حومه شهر است. نمای زیبا در پس زمینه یک باغ شگفت انگیز یا احاطه شده توسط یک تسبیح که اغلب در سایت چیده می شود مفید به نظر می رسد. و درختچه‌ها، تخت‌خواب‌ها و آلاچیق‌های دوخته شده با گیاهان بدون مسیرهای آسفالت شده معنای خود را از دست می‌دهند، زیرا در بهار و پس از باران مسیرهای ساده به یک آشفتگی کثیف تبدیل می‌شوند و برای تمیز کردن خانه مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند. هنگام انتخاب ماده ای برای روکش نما به جای چوب، صاحبان به طور فزاینده ای سنگی را ترجیح می دهند که برای چندین دهه نیاز به به روز رسانی نداشته باشد.
پس از سرمایه گذاری در دکوراسیون خانه و چیدمان قلمرو، می توانید مطمئن باشید که یک استراحت دلپذیر در هوای تازه برای فرزندان و نوه ها فراهم می شود. بله، و منسوخ شدن بعید است، زیرا سنگ مخلوق طبیعت است، در برابر پس زمینه آن به نظر ارگانیک می رسد. درست است، در دکوراسیون اغلب از سنگ مصنوعی، آجر، سرامیک استفاده می شود. در واقع اینها هم سنگ هستند.
 
 

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک

 


سنگ طبیعی
نما که با سنگ طبیعی تزئین شده است، تصفیه شده و نجیب است. در ذخایر سراسر جهان استخراج می شود. بلوک‌ها از معادن به تولید تحویل می‌شوند، جایی که صنعتگران آن‌ها را می‌شکنند و شکل دلخواه را به آنها می‌دهند. از جمله محبوب ترین آنها تخته سنگ طبیعی است - یک سنگ ریز دانه با طیف رنگی گسترده که به راحتی می تواند به لایه ها تقسیم شود و بنابراین پردازش آن راحت است. اما این امکان وجود دارد که پرداخت طبیعی به آن اندازه که ما دوست داریم بادوام نباشد.
 
و اگر قیمت موضوع و پرستیژ فوق العاده بالا باشد، نحوه انتخاب درست را به شما خواهیم گفت.
در روش قدیم، پین‌های فلزی که در اعماق دیوارهای باربر نگه داشته می‌شد، پوشش سنگی را نگه می‌داشت. از این گذشته ، سنگ طبیعی از نظر وزن جامد ، نقص اشکال و ضریب انبساط حرارتی متفاوت از بتن یا آجر متفاوت است.
 
با این حال، در پایان قرن گذشته، سیستم های نما ایجاد شد که به سنگ اجازه می دهد تا با استفاده از بست های مخصوص به جعبه بسته شود. علاوه بر این، چنین سیستم هایی اغلب نه یک، بلکه ده ها نوع کلاچ را ارائه می دهند. مزیت در بار ملایم تر بر روی دیوارهای باربر است، زیرا تعداد بست ها در آنها به شدت کاهش می یابد، فقط قاب وصل می شود. علاوه بر این، سیستم نما شامل امکان جایگزینی عناصر فردی، امکان عایق بندی خارجی دیوارهای باربر است و به شما امکان می دهد سنگ طبیعی، حتی خانه های فریم را اصلاح کنید. (اگر قاب برای بارهای جدی طراحی شده باشد.) از سیستم های مشابه برای پوشش نما با کلینکر و سنگ چینی نیز استفاده می شود.
 

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک

 از نظر خارجی، گرانیت سرامیکی از کاشی های سرامیکی با فرمت بزرگ قابل تشخیص نیست، اما تفاوت بین مواد قابل توجه است. گرانیت سرامیکی به دلیل عدم وجود منافذ در معرض رطوبت نیست. فناوری پرس کردن آب را با شانس جذب، تبدیل به یخ و تخریب فضای داخلی از داخل نمی‌گذارد. داخل همان منافذ کاشی و سرامیک موجود است به همین دلیل برای تزیین بیرونی نما استفاده نمی شود. همچنین مهم است که رنگ چینی مانند کاشی های سرامیکی به پوشش بیرونی چسبیده نباشد، بلکه رنگدانه در جرم مخلوط شده باشد.
بنابراین، رنگ گرانیت سرامیکی ثابت است، به طوری که هر اتفاقی برای آن بیفتد. بر اساس فناوری دیگری، کلینکر، آجرهایی از خاک رس با درجه خاص تولید می شود و در دمای بیش از 1100 درجه سانتیگراد پخته می شود.
 
این ماده متراکم و قوی است، همچنین با جذب آب صفر، که رو به روی سنگ و سرامیک مقاومت عالی در برابر یخ زدگی را برای او فراهم می کند، یعنی عدم وجود ترک بعد از زمستان های یخبندان، به غیر از گل و لای تابستان یا پاییز. برای روکش نما از کلینکر استفاده می شود که به شکل صاف و گاهی شیارهایی برای چسباندن به جعبه متفاوت است. (اگر خانه سنگی است آجر کلینکر به ملات چسب به دیوارها وصل می شود، در صورت استفاده از چارچوب از سیستم نما بست استفاده می شود).
 
 

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک

 


 
 
گرانیت سرامیکی با استفاده از یک جعبه (سیستم نما) با استفاده از فناوری کم مصرف از یک نمای تهویه شده بسته می شود. یک لایه هوای نازک بین لایه بیرونی و عایق (یا دیوار پشتیبان، اگر ساختمان از بیرون عایق نباشد)، بخار آب را به دلیل اختلاف فشار بین لایه هوای خنک‌تر در پایین و گرمتر از بالا حذف می‌کند. گرم شدن از دیوارهای خانه اثربخشی عایق بالاتر از گزینه تثبیت پرداخت مستقیم به دیوار یا بخاری است.
نه یک خانه، یک عکس
به جرات می توان گفت که بیشتر سنگ های نمای خانه های روستایی از سنگ مصنوعی ساخته شده است. چندین دلیل برای این وجود دارد: قیمت مقرون به صرفه، گسترده ترین مجموعه، امکان نصب و منحصر به فرد بودن چهره های برجسته، نه کمتر از سنگ طبیعی. به نظر می رسد که محصولات پانچ کارخانه باید مانند برادران دوقلو باشد. و اینجا نه.
 
شرکت‌های پیشرو مجموعه‌ای از قالب‌های سیلیکون الاستیک دارند که سطح داخلی آن بافت یک ماده معدنی را تکرار می‌کند و صدها عدد می‌شود. بنابراین، تکرار در حین انباشته شدن نادر است.
 
حداقل چشم انسان نمی تواند آنها را متوجه شود و آستر را به عنوان یک ماده طبیعی درک می کند. تعداد مجموعه ها در ده ها محاسبه می شود: گرانیت، سنگ لایه ای، چکمه وحشیانه، و همچنین تقلید از آن دسته از مواد معدنی که به دلیل پیچیدگی چسباندن یا فرو ریختن نمی توانند در روکش در نوع خود استفاده شوند. سنگ مصنوعی زیر آجر به طور گسترده ای ارائه می شود. یکی از ویژگی های متمایز مواد مصنوعی، سطح پشتی صاف و یکنواخت، هندسه واضح شکل هر محصول است که نصب را ساده می کند.
 
 
 
 

فن آوری سنگ گذاری و روکش کاری با سرامیک

 سنگ مصنوعی در ترکیب خود دارای سیمان پرتلند، پرکننده های معدنی و رنگ ها، یعنی مواد طبیعی است.
 
سهم مواد مصنوعی حدود 2 درصد است. فرمولاسیون ها متفاوت است، اما به نوعی با روش ارتعاشی سنگ مصنوعی تولید می شود که به دلیل عدم وجود منافذ، جذب آب صفر را فراهم می کند. و، با این وجود، برای دکوراسیون نما، باید مجموعه هایی را انتخاب کنید که برای استفاده در فضای باز در نظر گرفته شده اند.
حیاط نفیس
برای سنگفرش مسیرهای باغ و تزئین حیاط، سنگ فرش های متنوعی از آجر کلینکر، سنگ طبیعی و مصنوعی ارائه می شود. تفاوت آنها در اندازه، ملک و قیمت است. آجرهای کلینکر عمدتاً در آلمان و هلند تولید می شوند و هزینه سنگفرش از چنین متریالی بالاست. ابعاد دویدن: 20*10 سانتی متر ضخامت متوسط ​​-5 سانتی متر رنگ - از قرمز و زرد اخرایی تا خاکستری و مشکی. هنگام تخمگذار، مواد روی یک انتهای باریک قرار می گیرند و با درز محکم می شوند، در غیر این صورت پوشش پایدار نخواهد بود.
 
سنگ های طبیعی - گرانیت، ماسه سنگ، تخته سنگ، کمتر کوارتزیت و غیره - در کشور ما به مقدار کافی تولید می شوند، غنی از مواد معدنی. گسترش قیمت ها زیاد است، هزینه های حمل و نقل و وزن قابل توجه مواد تأثیر می گذارد. اما به دلیل انبوه سنگفرش های ساخته شده از سنگ طبیعی از پایداری بالایی برخوردار است. رنگ ها و اندازه ها بسیار متفاوت است
از نظر شکل، آنها به ندرت با سنگفرش ها مطابقت دارند، ویژگی این اسلب ها 30 در 30 سانتی متر هستند. ضخامت بسته به نژاد از 3 تا 10 سانتی متر متر است. مصالح سنگفرش گرانیتی عموماً ضخیم‌تر و سنگ‌های رسوبی نازک‌تر هستند.
 
سنگ فرش ساخته شده از سنگ های مصنوعی با طراحی متنوع متمایز می شود و با قیمت های مقرون به صرفه نسبت به سنگ فرش های طبیعی شگفت انگیز های دلپذیری را به همراه دارد. و همه به این دلیل است که این پوشش باغی بر بتن با رنگدانه ها بر اساس طرح های ساخته شده است که محبوب هستند. این مجموعه انواع سنگفرش های پل، تقلیدی از سنگریزه های رودخانه، برش های اره چوبی و غیره می باشد. ضخامت محصولات کوچک و بزرگ کاشی است
تکنولوژی سنگفرش
قبل از سنگفرش، یک پایه آماده می شود: خاک تسطیح می شود و یک شیب برای جریان آب تنظیم می شود. در سایت های بزرگ، هم در جهت عرضی و هم در جهت طولی با افزودن شن و ماسه پایین می آیند. ژئوتکستایل ها در زیر پرکننده شن و ماسه قرار می گیرند، از تغییر شکل ناشی از نفوذ آب های زیرزمینی و حرکات فصلی خاک جلوگیری می کند. سنگ فرش ها طبق الگوی خاصی قرار می گیرند، از جمله محبوب ترین آنها می توان به "بافته"، "شطرنج"، "شاه ماهی" اشاره کرد. سنگ طبیعی با چیدن شکل گذاشته می شود، به طوری که سنگ تراشی با الگوی اصلی درزها مشخص می شود.
 
سنگفرش با استفاده از دستکاری، با چنگک فشرده می شود و یکنواختی سطح را تأیید می کند. درزها ابتدا با ماسه پر می شوند و کل پوشش آبیاری می شود تا ماسه به طور یکنواخت ته نشین شود. هنگامی که فضای خالی در درزها وجود دارد، ماسه ریخته می شود. یک هفته بعد، درزها را با ملات سیمان پر می کنند، که از ماله مخصوص سنگ فرش تهیه می شود. اگر توده ای شنی باقی بگذارید، به زودی علف های هرز را از طریق آن رشد خواهیم داد. با این حال، در درزها، گاهی اوقات خزه کاشته می شود که به مسیرها و حیاط ها رنگی از قدمت اصیل می بخشد.
دو در یک
ترکیب پرداخت های درجه یک و عایق کاری نما با استفاده از پانل های حرارتی امکان پذیر است.
چنین محصولات ساختمانی دارای پایه ای از پلی استایرن منبسط شده با ضخامت 40-100 میلی متر یا فوم پلی اورتان با ضخامت 25-40 میلی متر هستند.
در قسمت بیرونی، ترمو پانل ها با کاشی های سرامیکی پوشانده شده اند و پنل های داخلی با یک بستر سفت و سخت ساخته شده از OSB (اختیاری) تثبیت می شوند.
ماژول های پانل توسط پیچ به سطح پایه متصل می شوند. نصب را می توان در هر زمانی از سال انجام داد.
درست است، درزهای بین پانل باید در دمای مثبت پر شوند.
پانل ها برای عایق کاری و تکمیل هر دیواری مناسب هستند.
به هر حال، آنها به خوبی با تغییر شکل های پایه، به ویژه توسط حرکات پایه، سازگار می شوند.
چوب در قاب سنگ
 
مهم نیست که خانه از چه متریالی ساخته شده است، نمای آن را همیشه می توان با سنگ مصنوعی تمام کرد.
 
هنگامی که ساختمان آجر یا بتن مسلح است، پرداخت "سنگ" به دلیل استحکام دیوارهای باربر و رابطه در ترکیب، سؤالی ایجاد نمی کند.
و اگر خانه چوبی خرد شده یا قاب باشد، برای چسباندن روکش خارجی به کمک فن آوری خاصی ارائه می شود.
با اعمال یک ترکیب چسب خاص، تقویت شبکه پلیمری و یک لایه پرایمر، یک سنگ مصنوعی روی صفحه ای از مواد ورق کاشته می شود، اغلب روی OSB-3 یا OSB-4 (تخته ذرات ضد آب جهت دار) یا روی ورق های شیشه ای منیزیم (LSU) ).
علاوه بر مقاومت در برابر آب، این مواد ورق با وزن کم، استحکام و دوام بالا، مقاومت در برابر یخ زدگی، غیر قابل اشتعال بودن، اتصال دهنده ها را کاملاً نگه می دارد.
سپس سپرها بر روی قاب های قاب نصب می شوند که در قسمت بیرونی دیوارها چیده شده اند.
بنابراین، لایه تزئینی به طور مستقیم با سازه های چوبی در ارتباط نیست و در حرکات طبیعی و "تنفس" آنها دخالت نمی کند.