مزایا و معایب نمای hpl
05
04

مزایا و معایب نمای hpl

بیایید نگاهی به برخی از مزایا و معایب نمای hpl بیندازیم. ابتدا باید گفت که hpl از ماده‌ای بسیار ایمن ساخته شده و غیر سمی محسوب می‌شود. غیر متخلخل است و به عنوان یک مانع بزرگ در برابر مواد مضر عمل می‌کند، که در مناطقی که تماس با غذا اجتناب‌ناپذیر است مانند آشپزخانه خوب است. دوم، بیشتر میزهای پیشخوان نمای hpl در برابر اثر انگشت مقاوم هستند. هیچ چیز ناامیدکننده‌ای از دیدن اثر انگشت در سراسر پیشخوان وجود ندارد و مصرف‌کنندگان می‌توانند با آگاهی از اینکه کانترهای نمای hpl مشکل را برطرف می‌کنند، نفس راحتی بکشند. سوم، آن‌ها بسیار قابل تنظیم هستند. آن‌ها دارای رنگ‌ها، بافت‌ها و طرح‌های زیادی هستند که با توجه به نیاز مشتری در اندازه‌های مختلف قابل تغییر هستند. سرانجام، این بسیار مقرون به صرفه است و اکثر تولیدکنندگان می‌توانند میزهای لمینت جمع و جور را به صورت عمده تولید کنند. هنوز هم یک ضرر کوچک وجود دارد که مصرف کننده باید از آن آگاه باشد. میزهای لمینت هر چقدر بادوام باشند، در صورت شکستن مهر و موم محافظ، هنوز خطر نشت آب به داخل مفاصل وجود دارد.
 


پنل های نمای hpl در داخل ساختمان‌ها

اگرچه برنامه‌های فوق در حال حاضر تنوع و جهانی بودن فوق‌العاده ورق‌های نمای hpl را نشان می‌دهند، این تنها آغاز امکانات آنها است. پانل های ساخته شده از این ماده ابتکاری مناسب برای فضای داخلی ساختمان‌ها و اتاق‌ها هستند و بیشتر به عنوان موارد زیر استفاده می‌شوند:
- توالت و کابین دوش
- دیوارهای پارتیشن
- پیشخوان غرق شدن
- روکش دیوار - به ویژه در مراکز بهداشتی، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها
- مبلمان آشپزخانه و حمام
- کمد لباس
- عناصر صندوق امانات
- کمد مدرسه
- آستانه پنجره داخلی
و خیلی بیشتر!
 
تخته‌های نمای hplجایگزینی عالی برای سایر مواد مانند چوب یا فلز هستند که سبک‌ترند و از ویژگی‌های عملکردی بهتری برخوردار هستند. به همین دلیل، لمینت ماده‌ای است که به طور فزاینده‌ای محبوب است و پانل های نمای hpl در تاسیسات تازه ساخته شده و مرمت شده بسیار محبوب هستند.
سطوح داخلی معمولاً نیاز کمتری به مقاومت مورد نیاز مواد ندارند.
 


مزایای استفاده از پنل hpl

چندین ویژگی اصلی صفحات لمینت قبلاً در قسمت قبلی مقاله ذکر شده است، اما لازم است به مجموعه‌ای از مهم‌ترین مزایای استفاده از چنین ترکیب‌هایی توجه شود. با کمال تعجب، موارد بسیاری وجود دارد که محبوبیت ذکر شده پانل های ساخته شده از مواد نمای hpl را کاملا توجیه می‌کنند. پس چرا ارزش انتخاب دارد؟


ورق‌های جمع و جور نمای hpl ضد آب است و رطوبت را جذب نمی‌کند. این پانل ها کاملاً در برابر رطوبت، خیس شدن و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در برابر بخار آب مقاوم هستند و از این رو به عنوان عناصر ساختاری استخر شنا، سالن بدن‌سازی و دیگر قفسه‌های دیگر بسیار عالی هستند.


ورق های نمای hpl بسیار با دوام هستند. شکستن، پارگی یا پارگی آن‌ها از نظر مکانیکی دشوار است. در فرآیند تولید، یک سطح بسیار سخت در اثر فشار و درجه حرارت بالا تشکیل می‌شود.


تخته‌های نمای hpl مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی قابل توجهی دارند ، بنابراین از آنها در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها استفاده می شود.

عناصر ساخته شده از ورق های بادوام را می‌توان به راحتی همزمان تراشید، برش داد، سوراخ، آسیاب یا تبدیل کرد.
 


 
پانل های نمای hpl دارای زیبایی‌شناختی هستند و فرصت‌های زیادی را برای دستیابی به جلوه‌های بصری مطلوب ارائه می‌دهند. آنها می‌توانند تقریباً به هر رنگی باشند و همچنین انواع الگوها و بافت‌ها را ارائه می‌دهند. به لطف این، تعداد نتایج احتمالی بسیار زیاد است. به همین دلیل‌، آنها اغلب به عنوان پانل‌های روک، نما و تزئینی استفاده می‌شوند.

محصولات لمینت و عناصر فینیشینگ به راحتی تمیز و استریل می‌شوند.

ورق های نمای hpl همیشه به عنوان ورق های مقاوم در برابر شعله تولید می‌شوند (کلاس Cs1 ، d0) و با پرداخت هزینه اضافی می‌توان ورق های نسوز کلاس Bs1 ، d0 را تهیه کرد.
 
محصولات ساخته شده از پانل های نمای hpl نیز نسبتاً ارزان هستند. بنابراین با راه حل‌های سنتی که از مواد گران‌تر و کمتر جهانی استفاده می‌کنند رقابت می‌کنند. تمام ویژگی‌های فوق در هنگام انتخاب ورق های چند لایه نمای hpl برای پروژه‌های تجاری و صنعتی و همچنین پروژه‌های خاص قابل تأمل است.