نمای استرچ متال چیست؟
19
02

نمای استرچ متال چیست؟

استرچ متال یک صفحه فلزی با دهانه‌های متغیر است که می‌تواند برای پوشش در زمینه ساخت و ساز و معماری استفاده شود. می‌تواند با توجه به نیازهای فنی و زیبایی پروژه بسیار سفارشی شود. با دوام، محافظ، تنوع رنگی نامحدود و ماندگاری بالا در نمای استرچ متال قابل تضمین است.
 

نحوه تولید ورق نمای استرچ متال: فرآیند استرچ

ورق نمای استرچ متال از یک فرایند حکاکی و پرس‌زنی ترکیبی انجام می‌شود که با دستگاه‌های استرچ شکل می‌گیرد. عرض و شکل مش فلزی دقیقاً به اشکال مختلف دستگاه‌های استفاده شده بستگی دارد.
 


 

انواع ورق های نمای استرچ متال

از اشکال مختلف قالب تیغ دستگاه‌ها که ورق فلزی را پرس می‌کند، هندسه‌های مش فلزی متولد می‌شوند. به عنوان مثال، مش شش ضلعی از قالب ذوزنقه‌ای متولد می‌شود. با ترکیب پارامترهای مختلف پردازش، انواع مختلف مدل‌های پیشنهادی بدست می‌آید.
 

استفاده از نمای استرچ متال

ورق نمای استرچ متال به عنوان محافظ، پارتیشن‌بندی، نما یا حصار ایده‌آل است. همچنین برای مبلمان ایده‌آل است. ورق های نمای استرچ متال که از نظر مقاومت و انعطاف‌پذیری در استفاده بسیار عالی هستند، بسیار محکم و در مقابل سایش مقاوم هستند.
 
آن‌ها یک انتخاب عالی برای ایجاد سقف‌های کاذب برای مخفی کردن سیستم‌ها هستند و به لطف طرحی که در آن مواد جامد و خالی، منحنی‌ها و عناصر مسطح متناوب هستند، به محیط ظرافت و راحتی عبور صوتی نقش مهمی دارد.
 
همچنین برای نماهایی که از این طریق با ظرافت‌های معمولی شبکه، غنی می‌شوند، تزیینات نما، جلوه ضد آفتاب و ویترین مغازه‌ها را غیر قابل تعویض می‌کنند.
 


 
با جوشکاری ورق نمای استرچ متال به پروفیل‌های بخش‌های مختلف، پانل‌هایی که باید به زیرسازی‌های مورد نیاز برنامه‌های مختلف ثابت شوند، بدست می‌آیند. یک ورق فلز منبسط شده آلومینیوم با ابعاد 1000x2000 میلی متر فقط 4.2 کیلوگرم وزن دارد. این یکی از سبک‌ترین مش‌های موجود است. همین مدل از فلز منبسط شده از فولاد کربنی 12.6 کیلوگرم وزن دارد.
  

نمای استرچ متال، مجموعه گسترده ای از مشهای فلزی و مواد

ورق مورد استفاده در نمای استرچ متال را می‌توان از فولاد کربن و همچنین از آلومینیوم، مس و سایر مواد ساخت. انواع مختلف به طور مناسب در زیرمجموعه‌های اختصاصی توصیف شده و با اندازه و طراحی مشخص می‌شوند: دامنه مربع‌ها از 16x13 میلی متر تا 120x87 میلی متر است در حالی که طول ضلع شش ضلعی از 35x15 میلی متر تا 62.5x25 میلی متر است.
 
ورق نمای استرچ متال دارای یک اثر زیبایی‌شناختی دلپذیر و عملکردی عالی برای عبور نور و هوا است و طیف گسترده ای از اندازه‌ها در آن وجود دارد.
 


  

مزایای استفاده از نمای استرچ متال:

ورق فلزی استرچ متال از یک ورق فلز جامد بدست می‌آیند و جوش ندارند. این امر شکل‌دهی آن را بسیار آسان کرده و در پردازش‌های بعدی انجام می‌دهد. بعلاوه، در هنگام پرس کردن، هیچ ضایعات و مواد خرد شده وجود ندارد. این ویژگی صرفه‌جویی قابل توجهی نیز برای محیط زیست دارد. مقاومت مشخصه این محصولات باعث می‌شود که نمای استرچ متال در ساخت و ساز و معماری مورد استفاده قابل توجهی قرار گیرد.
 


 
این محصولات همچنین برای مکان‌های حمل و نقل مداوم مانند مراکز خرید و فرودگاه‌ها بسیار عالی هستند. در صنعت، ورق‌های گسترده با پیشگیری از حوادث و مقررات ضد لغزش مطابقت دارند. برای محافظت از محیط بعضی مناطق، مسیرهای عبور، می‌توان دیوارهای پارتیشن ایجاد کرد.