انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال
23
01

انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال

با دانستن اینکه کدام شیشه مناسب است، تمام مزایای نمای کرتین وال افزایش می‌یابد که بسته به نوع نصب انجام شده، متفاوت خواهد بود. آنها عمدتا به چهار مدل تقسیم می شوند:

- شیشه با عملکرد بسیار مناسب در کنترل نور خورشیدی و عایق حرارتی:
این شیشه است که بیشترین حفاظت از خورشید را در محدوده خود ارائه می‌دهد.
 
- شیشه کنترل خورشیدی:
این یک شیشه کنترل خورشیدی است که دما را تنظیم می کند تا اتاق‌ها، دفاتر یا ساختمان‌های شما خنک‌تر و راحت‌تر شوند.
 
- چاپ دیجیتالی بسیار بادوام روی شیشه:
شیشه است که روی یکی از نماهای آن چاپ شده است. این تکنیک امکان استفاده دائمی و تغییرناپذیر از نقوش، عکس‌ها و متن‌ها را در انواع شیشه ها فراهم می‌کند.
 
- شیشه دو جداره با عایق حرارتی و کنترل خورشیدی:
این واحد شیشه ای عایق است که دارای شیشه های پوشش مگنترونیک است که به شیشه خاصیت کنترل حرارتی و یا خورشیدی بسیار خوبی می بخشد.

انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال


 
نمای شیشه ای محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند. از لحاظ تاریخی، شیشه در محدوده پنجره ها یا دیوارهای بزرگ پرده قاب می‌شود. نمای شیشه ای تهویه شده باعث می‌شود که این ماده به عنوان نمای اصلی قرار گیرد. 
شیشه به عنوان یک ماده ساختمانی شفاف و بازتابنده به ساختمان ویژگی می‌بخشد و ابعادی از ظرافت و تمایز را ارائه می‌دهد. اگرچه انتقاد می‌شود که این نوع طراحی جنبه‌های معماری و استفاده از عناصر مانند شیشه را محدود می‌کند، اما حقیقت این است که با پیروی از استراتژی های طراحی منفعل، که نیاز به اجرای یک عایق حرارتی قدرتمند و یک سیستم مکانیکی دارد، می‌توان به کارهای بزرگ دست یافت. تهویه ای که باعث تجدید هوای داخلی در این نوع ساختمان می‌شود.
همانطور که شیشه اجازه می‌دهد مقدار کنترل شده‌ای از اشعه خورشید از آن عبور کند، پنجره‌های معمولی ساخته شده از این ماده 30 تا 60٪ از دست دادن انرژی در ساختمان را بر عهده دارند، بنابراین باید از شیشه هایی با عملکرد حرارتی بالا استفاده شود. استراتژی ها طراحی به دنبال جلوگیری از پنجره ها نیستند، بلکه توزیع متناسب با نیازهای خاص هر پروژه را پیشنهاد می‌کنند. در حقیقت، پنجره ها عنصری اساسی در طراحی هستند، زیرا امکان استفاده از نور طبیعی، به حداقل رساندن مصرف برق، جذب انرژی در زمستان و از بین بردن گرمای بیش از حد در تابستان را فراهم می‌کنند. 
 

انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال


زیبایی و عملکرد از یکدیگر جدا نیستند، بلکه در کنار هم قرار می‌گیرند و کاملاً ترکیب می‌شوند. جزئیات، با دقت حل شده، پایان‌هایی را ارائه می‌دهند که از بالاترین استانداردهای کیفیت برخوردار هستند. شیشه و پوشش‌های مختلف آن به ویژه برای دستیابی به زیبایی منحصر به فرد در پوشش ساختمان مناسب هستند. 
این سیستم امکان قرار دادن صفحات فتوولتائیک بر روی نما را فراهم می‌کند. با پیشرفت فناوری‌های جدید و بهینه‌سازی طرح‌ها و عملکرد کلکتورهای خورشیدی، می‌توان نماهای فتوولتائیک کارآمد ایجاد کرد. 
نمای کرتین وال برای یک ساختمان تجاری یا یک فروشگاه خرده فروشی باید بهترین عملکرد ممکن را در کنار جذاب‌ترین زیبایی‌ها ارائه دهد. انواع شیشه‌های موجود در نما به معماران و طراحان این امکان را می‌دهد تا تمام جنبه های عملکرد، از کنترل حرارتی و خورشیدی گرفته تا ایمنی، رنگ و بیانیه کلی طراحی ساختمان را کنترل کنند. 
نمای ساختمان ها نه تنها عایق های حرارتی و صوتی را برای مناطق داخلی فراهم می‌کنند، بلکه به ساکنین این امکان را می‌دهند تا چشم‌انداز را مد نظر داشته و نور را به فضای محافظت شده وارد کنند. طراحی آن همچنین باید با مقررات قابل اجرا مطابقت داشته باشد: ایمنی شخصی، ایمنی در برابر آتش سوزی و غیره.
با توجه به کیفیت و کارایی آن، نمای کرتین وال بخشی اساسی از نمای ساختمان برای پاسخگویی به تمام این الزامات است.  

انتخاب شیشه مناسب برای نمای کرتین وال