نمای تهویه شونده hpl
23
12

نمای تهویه شونده hpl

نماهای تهویه شونده مانند نمای hpl از مدت‌ها قبل به سیستم انتخابی در ساخت نمای سازه تبدیل شده‌اند. این نماها نه تنها بسیاری از مزایای ساختاری-فیزیکی را فراهم می‌کنند بلکه آب و هوای داخلی متعادل (از بین بردن دائمی رطوبت، خشک شدن سریع دیواره‌های مرطوب خارجی و غیره) را تضمین می‌کند، همچنین نصب نما‌های تهویه شونده بسیار آسان است و از دوام بالایی نیز برخوردار هستند. این نماها طراحی‌های متنوعی را امکان‌پذیر می‌کنند، که برای معماران و خانه‌سازان مهم است. این تطبیق‌پذیری با انتخاب روکش نهایی نما آغاز می‌شود که تقریباً شامل هر ماده‌ای از نمای hpl نمای سرامیک و سنگ خشک و ... می‌باشد.
 

نمای تهویه شونده hpl


سیستم نمای تهویه‌شونده امکان پاسخگویی کامل به نیازهای معماران، برنامه‌ریزان و مشتریان را فراهم می‌کند. برای اجرا و نصب پوسته آخر که به عنوان روکش پایانی نما دو حالت قابل اجرا می‌باشد:
 
1- نمای HPL تهویه شونده یا Ventilated نصب شده توسط یراق‌آلات پنهان، به صورتی که که روکش نهایی نما "به صورت پنهان" روی زیرسازی اجرا می‌گردد.
 

نمای تهویه شونده hpl


2-  نمای تهویه شونده دو پوسته قابل رویت. سیستم نمای hpl و نمای سنگ و سرامیک خشک صرف نظر از نوع روش نصب و اجرا به عنوان یک نمای تهویه شونده بسیار مناسب عمل می‌کند. قلب سیستم نمای Ventilated یا همان تهویه شونده براکت و رانر است که از آلومینیوم با مقاومت بالا، یا فولاد با بالاترین سطح محافظت در برابر خوردگی یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است. از این سیستم نما می‌توان برای ایجاد نماهایی با زیبایی بسیار خیره کننده در جایی که تثبیت کننده‌ها مانند براکت‌ها و رانرها از خارج نامرئی هستند، استفاده کرد. طرح و مواد برای روکش نما را می‌توان آزادانه انتخاب کرد: مواد کامپوزیت آلومینیوم، سیمان الیاف، ظروف سنگی، بتن مسلح با الیاف شیشه، پانل‌های نمای hpl (ورق فشار بالا)، سرامیک و سنگ خشک، شیشه‌های چند لایه، ورق‌های آلومینیوم و فولاد یا کاست‌ها، تخته‌های پایه گچی، سایدینگ آلومینیوم / فولاد، سفالینه یا آجر. لمینت‌های فشار بالا نسخه برتر لمینت‌های معمولی هستند. ضخامت بیشتر، همراه با یک لایه است و دارای کاربردهای بی‌شماری است. طبیعتاً هم فروشندگان و هم معماران از آنها به روش‌های بی‌شماری در معماری و فضای داخلی استفاده می‌کنند. HPL می‌تواند به عنوان یک ماده روکش‌دار برای ساختمان‌ها استفاده شود. این پنل‌ها محکم، ضد آب و ضد موریانه هستند.
 

نمای تهویه شونده hpl

مزیت دیگر HPL نسبت به لمینیت معمولی این است که می‌توان مستقیماً روی سطح را پوشاند. HPL می‌تواند برای نماها، آشپزخانه‌ها، کتابخانه‌ها، کمد لباس‌ها، تابلوهای دیوار استفاده شود و حتی می‌تواند برای درب‌ها نیز به کار رود و به شما یک بافت و جزئیات منحصر به فرد می‌بخشد. با کاربردهای استثنایی و نگهداری آسان، این ورقه ورقه‌ها در مرکز نصب داخلی قرار دارند. سفارشی‌سازی بدون عارضه و مزیت آنها کمک می‌کند تا HPL بتواند پانل‌هایی با طراحی‌های خاص و دکوراسیون خاص متناسب با نیازهای برنامه ایجاد کند. جنبه‌های زیبایی شناختی و کاربردی کاربرد آن در سطوح داخلی را می‌توان به راحتی با در اختیار داشتن گزینه‌های فراوان در الگوها و فینیشینگ‌ها در نظر گرفت.