مواردی که باید قبل از ساخت نمای hpl بدانید
06
11

مواردی که باید قبل از ساخت نمای hpl بدانید

امروزه سهم عظیم صنعت ساختمان در خسارت اثر گلخانه ای و آسیب زیست‌محیطی ناشی از فعالیت‌های بی‌سابقه ساختمانی، استفاده از مصالح ساختمانی سبز را برای اطمینان از پایداری ضروری کرده است. این امر منجر به تولید محصولات نمای بیرونی سازگار با محیط زیست مانند ورقه‌های لمینیت فشار بالا یا همان نمای hpl شده است.
متریال‌های نمای خارجی ساختمان‌ها جدای از زیبایی، از دیوارها در برابر آفتاب، رطوبت و باد محافظت می‌کند. یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط نمای hpl نیاز به تعمیر و نگهداری کم یا عدم نیاز به آن است. 

مواردی که باید قبل از ساخت نمای hpl بدانید


در نمای hpl برخلاف برخی دیگر از اقدامات حفاظت از آب و هوا، که منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود، نیازی به بررسی و سرویس‌دهی روکش به طور منظم نیست.
مصالح ساختمانی سبز مانند ورقه‌های hpl به ویژه برای مناطقی که در طول یک سال تغییرات شدید دما را تجربه می‌کنند مناسب‌ترند. علاوه بر کاهش میزان رطوبت جذب شده توسط دیواره‌ها، این نما باعث محافظت در برابر آلودگی هوا و عملکرد مواد شیمیایی می‌شود.

ویژگی‌های نمای hpl:

از ساختمان در برابر شرایط آب و هوای مختلف محافظت می‌شود: 

فیلم اکریلیک ضد آب که در دو طرف پانل‌های hpl ساخته شده است در برابر باران‌های شدید، طوفان‌ها، نور شدید خورشید و گرد و غبار شکست‌ناپذیر است و محافظت در برابر اشعه UV را تضمین می‌کند.
 

مواردی که باید قبل از ساخت نمای hpl بدانید


عایق حرارتی:

سیستم‌های نمای تهویه شده توسط پانل‌های نمای hpl تهویه طبیعی را تضمین می‌کنند و میزان گرمی را که ساختمان‌ها در هوای گرم جذب می‌کنند کاهش می‌دهند. این امر به دست‌یابی به کاهش قابل توجهی در هزینه‌های تهویه مطبوع در تابستان کمک می‌کند. در نتیجه ثابت می‌کند که این نما یک راه‌حل ایده‌آل برای نمای خارجی با یک دوره بازپرداخت کم است. پانل hpl می‌تواند در دماهایی از 20- تا 80+ درجه سانتیگراد مقاومت کند و این قابلیت، آن را به مناسب‌ترین گزینه نمای خارجی برای هر نوع شرایط آب و هوایی اعم از سردسیر یا گرمسیر تبدیل کند.
 

ایمنی در برابر آتش:

پانل‌های hpl ضدحریق این خاصیت را دارند که هنگام انتشار در معرض آتش، از شدت گسترش آتش بکاهند و ثبات خود را برای مدت طولانی حفظ کنند. این مورد توسط نهادهای مجاز آزمایش در هند و خارج از کشور مورد آزمایش و تأیید قرار گرفته است. بنابراین پانل‌های ضدحریق حتی در حادثه ناگوار آتش‌سوزی شما و خانواده‌تان را در امان نگه می‌دارد.
 

پایداری رنگ:

پانل‌های نمای hpl دارای رویه عالی و ثبات رنگی بالایی هستند که حتی با قرار گرفتن طولانی در معرض هوای آزاد کمرنگ نمی‌شوند. این خاصیت پانل‌ها به شما اطمینان می‌دهد که نمای بیرونی شما همیشه زیبا به نظر می‌رسد.
 

مواردی که باید قبل از ساخت نمای hpl بدانید


 
نمای hpl ایده‌آل برای خانه‌های ویلایی، بلوک‌های آپارتمانی، موسسات آموزشی، مراکز درمانی و ساختمان‌های تجاری و صنعتی، شما را قادر می‌سازد دید خلاقانه خود را به طرحی تبدیل کنید که از افراد داخل نیز محافظت کند.