خصوصيات نمای سراميک و سنگ خشک
18
08

خصوصيات نمای سراميک و سنگ خشک

صرف بودجه در نمای ساختمان. یکی از به‌صرفه‌ترین متریال‌های نما چیست ؟ روش‌ها و هزینه‌ها؟ کدام ماده برای روکش نما بهتر است؟

تا به امروز روش‌های مختلف و انواع مواد تکمیل شده برای نمای ساختمان‌ها وجود دارد و محبوب‌ترین آنها عبارتند از:

نمای سراميک و سنگ خشک با مواد pvc و با وزن نسبتاً کم که زیرسازی آن امکان قرار دادن الگوی محبوب طراحان نمای ساختمان را دارد.
نمای سراميک و سنگ خشک الیاف سیمان - غیر سمی، غیر قابل اشتعال و مقاوم در برابر آسیب مکانیکی؛ مواد نهایی طبیعی برای نما، با زیبایی‌شناسی بالا و سادگی نصب و کاربرد کاملاً ساده.

نمای سراميک و سنگ خشک - پانل‌های نما ساخته شده از پلیمرهای با کیفیت بالا. این ماده با مقاومت مکانیکی بالا، سبک بودن و مقاومت چشمگیر در برابر پدیده‌های منفی جوی تولید می‌شود.


از نظر ساختاری، نمای سراميک و سنگ خشک یک صفحه دو لایه پلی وینیل کلراید (PVC) است که توسط فناوری اکستروژن دوگانه تولید می‌شود. لایه داخلی جامد تقریباً 80٪ از حجم کل صفحه را اشغال می‌‍کند و در نتیجه قدرت مورد نیاز محصول را از بین می‌برد و تغییر شکل‌های احتمالی را از میان برمی‌دارد. لایه بیرونی نازک وظیفه حفظ روشنایی رنگ، مقاومت در برابر آتش و محافظت در برابر پدیده‌های مضر خارجی را دارد.
بین نمای سراميک و سنگ خشک و دیوار ساختمان، یک محفظه هوا بوجود می‌آید - جایی که گرما و سرما از محیط داخلی و خارجی در جریان هوا در گردش متعادل می‌شود. این عایق حرارتی خوبی را در تمام طول سال فراهم می‌کند. عایق حرارتی به صرفه جویی در انرژی 25-40 درجه کمک و عایق صوتی خوبی را فراهم می‌کند و از متراکم شدن بخار آب جلوگیری به عمل می‌آورد.


 

مقاومت در برابر رنگ و بدون نگهداری

 
نمای سراميک و سنگ خشک - که در حدود 1200 درجه تولید می‌شوند - دارای یک سطح سخت و مقاوم هستند که با هوا و باد کم و بیش خود به خود تمیز می‌شود و رنگ آنها با گذشت زمان همچنان ثابت می‌ماند.
 

پیوست پنهانی

نماي سراميک و سنگ خشک نصب سیستم نما آسان بوده و دارای پیوست پنهانی است. اگر نمای سراميک و سنگ خشک آسیب دیده باشد، یا عناصر زیرین نیاز به ترمیم دارند، می‌توانید نمای سراميک و سنگ خشک را به راحتی جدا کرده و در جای خود قرار دهید. تجهیزات تهویه و لوله‌ها، کابل‌ها و عایق‌ها نیز می‌توانند به طرز سودمندی در پشت چنین سیستم نمایی پنهان شوند. برای توان بخشی، سیستم نما را می‌توان در بالای نمای موجود نصب کرد.