نمای فریم لس؛ نمای ساختمان‌های لوکس
16
07

نمای فریم لس؛ نمای ساختمان‌های لوکس

نمای شیشه ای به عنوان عنصری از تزئینات ساختمان، اولین بار در آلمان در نیمه دوم قرن 20 استفاده شد. نمای فریم لس به عنوان یک نمای شیشه ای بدون قاب، ساختمان را فوق‌العاده شیک و مدرن می‌کند، در حالی که به شما امکان می‌دهد در هزینه‌های روشنایی ساختمان به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کنید. از آنجا که شیشه ظاهری شیک و منحصر به فرد به یک ساختمان می بخشد، امروزه نمای فریم لس به طور چشمگیری در کلان‌شهرهای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

 

خصوصیات عملکردی نمای فریم لس

1- چنین سازه‌هایی از نفوذ خورشید و گرما به داخل اتاق جلوگیری می‌کنند. در عین حال، اگر سیستم دو جداره را به درستی انتخاب کرده باشید، در هنگام صرفه‌جویی در هزینه‌های برق و گرمایش، کاهش دو برابری هزینه‌ها را مشاهده خواهید کرد.
2- نمای شیشه ای در برابر بارندگی‌های مختلف جوی و تنش مکانیکی مقاوم است.
3- ساختارهایی انعطاف‌پذیر هستند. زیرا مواد مدرن به شما امکان می‌دهند با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های ساختمان، نمای ساختمان را از باورنکردنی‌ترین و عجیب‌ترین اشکال در سبک‌های مختلف طراحی و تولید کنید.
 


مزایای نمای فریم لس

1- طراحی مدرن
حتی یک ساختار ساده نمای شیشه ای، بلافاصله به یک اثر هنری معاصر تبدیل می‌شود.
2- کاربرد
شیشه کاملاً صدا را جذب می‌کند، ماده‌ای سازگار با محیط زیست است و همچنین تمام الزامات ایمنی در برابر آتش را برآورده می‌کند. علاوه بر این، می‌توان آن را به شکل‌های مختلف تولید کرد. به عنوان مثال امروزه اغلب از نمای شیشه ای منحنی استفاده می‌شود که به لطف آن می‌توان ساختمان‌ها را به شکل منحنی ساخت.
3- علاوه بر این اتاق‌ها در چنین ساختمان‌هایی از لحاظ بصری چشم‌انداز بیشتری دریافت می‌کنند، به همین دلیل حضور در آنها لذت بیشتری دارد.


تفاوت فریم لس و سایر سیستم‌های نمای شیشه ای در ابعاد شیشه

 حداکثر ابعاد شیشه ای که می‌توانید با سیستم نما بدست آورید با توجه به وزن شیشه تعیین می‌شود. این بدین معنی است که اگر از شیشه سه جداره استفاده شود یا واحدهای شیشه ای چند لایه ضخیم‌تر نیاز به ادغام داشته باشند، حداکثر اندازه شیشه ای که می‌توانید استفاده کنید کاهش می‌یابد.
برای سیستم نما معمولاً ارائه حداکثر وزن شیشه تا 250 کیلوگرم به صورت استاندارد است. با استفاده از مشخصات شیشه ای یک واحد دو جداره با شیشه سخت شده 6 میلی متر، می‌توانید حداکثر اندازه 8 متر مربع را برای عمق عرضی استاندارد یا 12 متر مربع را برای یک زیرگذر عمیق‌تر تا 155 میلی متر بدست آورید.