نمای استرچ متال
10
07

نمای استرچ متال

نمای استرچ متال یک راه حل با دقت مهندسی و کاملاً یکپارچه است که باعث شده روکش مش مشبک شده را تبدیل به ویژگی مشخص برخی از برجسته‌ترین ساختمان‌های جهان کند.
در فرایند تولید نمای استرچ متال یک ماده سه بعدی با شخصیت دوگانه تولید می‌شود. ماده‌ای که هنگام مشاهده از یک جهت مات می‌شود ولی هنگام مشاهده از جهت دیگر شفاف است. 
نمای استرچ متال یک نمای بی‌نظیر است و تقریباً انتخاب نامحدودی را برای طراحان و نمونه برای ارائه‌ی نیازهای برنامه‌های متنوع ارائه می‌دهد. رنگ‌های پودری الکترواستاتیک کوره‌ای و یا آنودایز باعث می‌شود که سطح فلز استرچ متال را پوشش دهد و مقاومت در برابر خوردگی آنها را تضمین کند. 
 

نمای استرچ متال

 


هر پروژه نمای استرچ متال منحصر به فرد نیز خواهد بود و به ناچار به یک راه حل مهندسی شده نیاز دارد.
مزایای استفاده از نمای استرچ متال بی شمار است و به کاربرد خاص آن بستگی دارد. در زیر چند مورد از دلایل انتخاب نمای استرچ متال آورده‌ایم.
 
- پانل‌های استرچ متال مونتاژ و جوش داده نمی‌شود، بلکه همیشه از یک صفحه فلزی واحد ساخته می‌شود.
- هیچ فلزی در فرآیند گسترش از بین نمی‌رود، از این رو فلز گسترش یافته جایگزین مقرون به صرفه‌ای برای سایر محصولات است. به زبانی ساده‌تر، در فرایند استرچ کردن و گسترده کردن ورق‌ها هیچ پرتی وجود نخواهد داشت و می‌توان از 100 درصد ورق اولیه برای نما استفاده کرد.
- از آنجا که اتصالات و جوش در فرایند تولید استرچ متال وجود ندارد، این متریال از سایر متریال‌های رایج استفاده شده در نمای ساختمان قوی‌تر و با دوام‌تر است و برای شکل‌گیری، فشار دادن و برش در هر جهت ایده‌آل است.
- به دلیل انبساط ایجاد شده در فرایند گسترده کردن ورق اولیه، وزن استرچ متال در هر متر مربع از ورق اصلی کمتر است.
- با توجه به گسترش ورق، ایجاد مناطق و حفره‌های باز بسیار بزرگ‌تری در مقایسه با سایر محصولات مشابه امکان‌پذیر است.
- استحکام بیشتر نسبت به توری‌ها و متریال‌های دیگر نما
- شکل سه‌بعدی از مش‌ها از دیگر مزایای آن است، زیرا مناطقی که مش‌ها در آن قرار گرفته قوی هستند و باعث می‌شوند ماده نسبت به محصولات مشابه یا یک ورق مسطح یک بار به مراتب سنگین‌تری داشته باشد.
- ویژگی‌های ضدلغزش: برخی از الگوهای دارای مش با کیفیت‌های خاص هستند که نه تنها باعث می‌شوند سطح لغزنده نباشد، بلکه به خصوصیات دفع آب و باد نیز کمک شایانی می‌نماید.
 

نمای استرچ متال

 


- ایده‌آل برای عملیات ثانویه: نمای استرچ متال برای انجام عملیات ثانویه ایده آل است.
برای سقف‌های کامل، پانل‌های فلزی گسترش یافته یا همان استرچ متال انتخاب عالی برای تقویت ظاهر بصری سقف هستند. این پنل از پیکربندی مش ظریف برخوردار است و می‌تواند جلوه زیبایی همانند سایه‌بان به شما ارائه دهد. هر پانل را می‌توان به صورت جداگانه مانند کاشی کاری در سقف نصب نمود.
انواع و اقسام الگوهای مختلفی در پانل‌های نمای استرچ متال وجود دارد که به تجسم پروژه‌های شما کمک می‌کند. 
به لطف بافت فلزی شگفت‌انگیز استرچ متال، این پانل‌ها به اولین انتخاب‌ها برای طراحی دیواره‌های داخلی تبدیل شده‌اند. مانند مراکز خرید، دفتر مرکزی، هتل‌ها، ایستگاه‌های قطار، بیمارستان‌ها، دفاتر مجلل و سایر مراکز.
 

نمای استرچ متال