نمای کرتین وال ‏
06
07

نمای کرتین وال ‏

نمای کرتین وال دارای هدف اصلی نگه داشتن شرایط محیطی و جوی نامساعد در خارج از ساختمان و درنهایت عمل کردن به عنوان یک بافر و عایق برای فضای داخلی ساختمان‌ها می‌باشد.
از مزایای دیگر نمای کرتین وال همچنین می‌توان به حداقل رساندن خطر خسارت شدید در آتش‌سوزی، کند کردن گسترش آتش‌سوزی‌ها، به دلیل راندمان بالای حرارتی آن اشاره کرد.
دیوارپوش پرده، پنجره‌ها، درها و عناصر مرتبط محدوده ما به ما این امکان را می‌دهد تا انتخاب و انعطاف‌پذیری مورد نیاز خود را به کارفرمایان ارائه دهیم تا بهترین راه حل‌های ممکن نمای ساختمانشان را ایجاد کنیم.
 

نمای کرتین وال ‏

 


این نمای مدرن با طراحی مناسب و نصب مناسب می‌تواند ابعاد دیگری را به یک ساختمان مدرن اداری، تجاری، مسکونی و ... اضافه کند.
سیستم‌های نمای کرتین وال می‌تواند در طراحی یک ساختمان زمانی که به دهانه لعاب دو یا چند طبقه یک نما نیاز باشد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد تا جلوه‌ای از دیوار شیشه‌ای مداوم ایجاد شود. این کار را هم می‌توان به صورت عمودی و هم به صورت افقی در قسمت بیرونی سازه انجام داد و در نتیجه می‌توان از این طریق فضای طبقه داخلی را به حداکثر رساند.
نمای کرتین وال برای ایجاد نمای چشمگیر اما عملی برای دنیای واقعی طراحی شده است. میزان بالای شفافیت در این نمای چشمگیر و مدرن باعث می‌شود تا حداکثر نور به درون ساختمان‌های کوچک‌، بزرگ یا چند طبقه به طور یکسان وارد شود.
برخی دیگر از ویژگی‌های نمای کرتین وال به شرح زیر می‌باشد:
- مناسب برای ساختمان‌ها و ادارات کوچک، بزرگ و چند طبقه
-عمق‌های Mullion و Transom  با توجه به انتقال متناسب با شرایط طراحی ساخت و ساز در دسترس است.
- نصب سریع محل با استفاده از اتصالات مخصوص
- در صورت لزوم ، پروفایل های Transom می‌توانند دارای یک شکستگی حرارتی پلی آمدی باشند
- لامل‌ها می‌توانند در تمام رنگ‌های آنودایز و به هر رنگ RAL  پودری کوره ای الکترواستاتیک پوشانده شوند
- در اکثر سیستم‌ها قطر شیشه دو جداره از 24 میلی‌متر تا 33 میلی‌متر قابل نصب می‌باشد.
 

نمای کرتین وال ‏

 


 
بطور کلی می‌توان بیان کرد که سیستم‌های نمای شیشه‌ای مانند نمای کرتین وال تقریبا می‌توانند تمامی نیازهای عملکردی و زیبایی‌شناسی نمای ساختمان‌های مدرن و امروزی با هر کاربری را برآورده کنند و به نمای ساختمان بعد جدیدی ببخشند.
کرتین وال عمدتا با اعضای آلومینیومی اکسترود شده ساخته می‌شوند. این عضو‌ها معمولا در ترکیب با شیشه و یا متریال‌های دیگر به عنوان یک نمای چشمگیر و زیبا در ساختمان‌های مدرن استفاده می‌شوند. این نما همچنین منافعی مانند بهره‌وری حداکثری و بهینه از نور روز را فراهم می‌کند. علاوه بر این مزیت می‌توان پوسته دومی را به عنوان کنترل کننده نور مانند لوور آلومینیومی یا استرچ متال در جلوی نمای کرتین وال بکار گرفت تا اثرات نور بر آسایش بصری و همچنین افزایش گرمای خورشیدی در یک ساختمان، هنگام استفاده از مقادیر زیاد شیشه‌ای را کنترل کرده و به نحو بهینه‌ای به سمت داخل ساختمان هدایت کند.
 

نمای کرتین وال ‏