نمای کرتین وال
05
04

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال، معمولا دیوارهای آلومینیومی نازکی محسوب می شود که حاوی شیشه، پانل های فلزی یا سنگ نازک است. همچنین قاب سازی به ساختار ساختمان متصل است و بارهای کف و سقف ساختمان را حمل نمی کند.
نمای کرتین وال معمولا شامل یک بخش از یک سیستم دیوار نمای ساختمان است. 
کرتین وال هیچ بار ساختاری از ساختمان را به غیر از بار بار مرده خود حمل نمی کند. کرتین وال برای مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب طراحی شده است، جذب تابشی ناشی از نیروی باد و نیروهای لرزه ای که بر روی ساختمان اثر می گذارد، مقاومت در برابر بارهای باد و حمایت از نیروهای وزن خود را از دست می دهد.
از آنجا که نمای کرتین وال غیر سازه ای است، می توان از مواد سبک وزن استفاده نمود ، در نتیجه هزینه های ساخت و ساز کاهش می یابد.
 

نمای کرتین وال

 


برخی از مزایای کرتین وال به شرح زیر می باشد:

1. صرفه جویی در انرژی و صرفه جویی در انرژی برای کاهش تلفات انرژی و سر و صدای خارج طراحی شده اند.
2.  مقدار دی اکسید کربنی که به عنوان یک نتیجه از فعالیت یک فرد خاص، سازمان یا جامعه منتشر شده به جو است کاهش می یابد.
3. حفظ حرارت و کاهش انتقال حرارت هوا
4. افزایش راحتی شخصی و کمک به صرفه جویی در انرژی
5. واحد شیشه ای ویژگی های عایق صدا بالا را نیز فراهم می کند. از این رو می تواند مفید باشد در مناطقی که شلوغ هستند و یا نزدیک به بازار هستند.
6. شیشه شیشه ای انعطاف پذیر شیشه ای قابل انعطاف است، زیرا شیشه های مورد استفاده را می توان با توجه به الزامات تغییر داد.
نمای کرتین وال را می توان با روش ساخت و نصب آنها به دسته های کلی زیر تقسیم بندی کرد:سیستم های Stick و سیستم های یکپارچه (که همچنین به عنوان مدولار) شناخته می شوند. در سیستم استیک، قاب نمای کرتین وال (mullions) و پانل های شیشه ای مجهز شده و با قطعه قطعه شده متصل می شوند. در سیستم Unitized، نمای کرتین وال تشکیل شده از واحد های بزرگ است که در کارخانه مونتاژ و به سایت ارسال شده و در ساختمان نصب شده است. پیمانهای عمودی و افقی ماژولها همراه با ماژولهای مجاور هم هستند. ماژول ها به طور کلی ساخته شده اند یک داستان بلند و یک ماژول گسترده است، اما ممکن است ماژول های متعدد را شامل شود. واحدهای معمول پنج تا شش فوت عرض دارند.
هر دو سیستم به صورت یکپارچه و چسبنده طراحی شده اند که می توانند سیستم های داخلی و خارجی شیشه ای باشند.
 

نمای کرتین وال

 


سیستم های داخلی نصب شیشه ، نصب دهانه های کرتین وال از داخل ساختمان را به طراح اجازه می دهد. معمولا جزئیات برای سیستم های شیشه ای داخلی ارائه نمی شود. 

سیستم های Unitized

سیستم های Unitized به طور معمول سفارشی طراحی شده است. طیف وسیعی از سیستم های موجود در بازار از تولید کنندگان وجود دارد که سطح اطمینان متنوعی را ارائه می دهند. سیستم های Unitized در توانایی عملکرد از استاندارد صنعت دیوار با عملکرد بالا است. بنابراین توصیه می شود که پروژه هایی که دارای سیستم های کرتین وال متحرک باشند شامل یک عضو تیمی می شود که دارای وسعت تجربه در طراحی و کار با سیستم های متحد شده است.
واحدهای سیستم های Unitized باید به طور کامل در یک کارخانه مونتاژ شوند و برای نصب در ساختمان به سایت منتقل شوند. واحدهای کرتین وال در طبقه قرار می گیرند، در جعبه های بسته بندی شده، با استفاده از تاور کرین و با استفاده از یک جرثقیل کوچک یا بالابر متعلق به پیمانکار شیشه، به جای خود قرار می گیرند.
 

نمای کرتین وال