نمای HPL
07
02

نمای HPLصفحات HPL متشکل از رویه هایی با گستره وسیعی از اشکال و رنگ های مختلف و یک لایه پر کننده از جنس PVC بین این دو لایه می باشد.
ورق های HPL بر اساس نوع کاربری و ضخامت آن به صورت زیر دسته بندی می کنند:
 
6 تا 8 میلیمتر
8 - 10 میلی متر
10 - 12 میلیمتر
12 - 14 میلیمتر
14 - 16 میلیمتر
 

نمای HPL

 


بر اساس درخواست، بازار جهانی HPL به بخش های تقسیم می شود:
 
نمای ساختمان های مدرن
دکوراسیون داخلی
مبلمان
کابینت آشپزخانه
آزمایشگاه ها
و...

امروزه صنعت ساخت و ساز با توجه به ایمنی، صرفه جویی در مصرف انرژی و زیبایی شناسی تقاضای فزاینده ای را به چالش می کشد. در حقیقت مقررات و استانداردهای بسیار دقیق انرژی و ایمنی برای اطمینان از اینکه ساختمان های جدید، یا ساختمان های بازسازی شده ، مقاوم در برابر آتش سوزی و زلزله باشند در حالی که توسط قوانین حفاظت از محیط زیست ساخته شده است قرار داده شده است. در حال حاضر، نما های مدرن از جمله نمای اچ پی ال (HPL) یکی از گسترده ترین سیستم های نوآورانه در بخش های مسکونی و تولیدی می باشد که یک سیستم عالی دارای عناصر ضد لرزه ای است که می تواند یک ساختمان را به صورت گرمایی و آکوستیک تقویت کند.

نمای HPL

 


مزایای استفاده از نمای تهویه شونده HPL در نمای ساختمان:

نما های خارجی توسط معماران و سازندگان برای محافظت از محیط داخلی از محیط اطراف استفاده می شود. همچنین برای بهبود زیبایی شناسی ساختمان بیرونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.نما های تهویه شونده ساختمان را از رطوبت و باد محافظت می کند و عملکرد حرارتی را بهبود می بخشد. مواد روکش خارجی سنتی عبارتند از چوب، تخته سیاه، سنگ، فیبر، آلومینیوم، ورقه ورقه و...
بسیاری از معماران و سازندگان در حال حاضر از نمای High Pressure Laminate  یا همان نمای HPL به عنوان مواد پوشش نمای خارجی ساختمان های مدرن خود به دلایل مختلف استفاده می کنند. در واقع، در زمان حال، استفاده از آنها به علت دلایل زیر قابل توجهی افزایش یافته است:
-ویژگی های تزئینی و موجود بودن در بسیاری از انواع طرح ها و رنگ ها
-مقاوم در برابر انواع آب و هوا
-ضد خراش بون و مقاوم بودن در برابر حلال
-نصب نمای HPL آسان است
-مقاومت ضربه آنها بالا است
-مقاوم به آتش و گرما
-نمای تمام شده تمیز و سهولت در تمیز نگه داشتن و شست و شو
-عایق صوتی مناسب
-سبک بودن وزن
نمای HPL  برای جلوگیری از نفوذ باران به داخل ساختمان، در برابر آب و رطوبت مقاومت می کند. سیستم های Rain Screen  این چنینی مانند نمای اچ پی ال همچنین کمک می کند تا با تنظیم حرارت در تابستان با منعکس کردن گرمای خورشید از هدر رفت انرژی جلوگیری کند. سیستم های Rain Screen نصب شده از پانل های لمینیت با فشار بالا  (High Pressure Laminate) اغلب با استفاده از پرچ ها یا پیچ های متصل به زیر ساخت ساخته شده اند.
به همین دلیل علاوه بر روکش افقی، نمای HPL همچنین می تواند برای ساخت بالکنهای بادوام و نرده ها نیز استفاده شود.
مهمتر از همه، معماران و سازندگان از صفحات HPL برای ترکیب ظرافت با دوام بالا استفاده می کنند.
 

نمای HPL