نمای  اچ پی ال
19
01

نمای اچ پی ال

نمای اچ پی ال از دسته نماهای تهویه شونده با نصب آسان و وزن سبک نسبت به متریال ها و مصالح سنتی می باشد و در ساختمان های مدرن و امروزی در کاربری های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد.
اچ پی ال مخفف کلمات High Pressure Laminate می باشد و همانطور که از اسم آن مشخص است پانلی است چند لایه و فشرده که 70 درصد آن را لایه های کاغذی و 30 درصد آن را رزین ها تشکیل می دهند. این مواد به سختی به هم فشرده شده و یک پانل محکم و با دوام به نام HPL را تشکیل می دهند.
 


 

HPL محصولات بسیار با دوام برای پوشش دیوارهای خارجی هستند که در طیف متنوعی از معماری های امروزی برای ایجاد یک نمایندۀ معاصر و ارزان قیمت استفاده می شود. تولیدکنندگان پانل HPL طیف وسیعی از رنگها و الگوهای انتخاب را دارند و می توانند تصاویر چاپ شده یا دانه های واقعی چوب را ارائه دهند.
اینپنل ها می توانند در هر طیف رنگی از رنگ های RAL و NCS یا یکی از 11 رنگ فلزی معروف تحویل داده شود. علاوه بر آزادی برنامه ریزی، برش لیزری برای سفارشی سازی کامل و اجرای کامل و بی نقص طرح مورد استفاده قرار میگیرد. سوراخ هایی می توان طبق طرح بر روی پانل ها تعبیه کرد که این سوراخ ها می توانند در قالب های DXF یا DWG ایجاد شود یا از الگوی موجود در حال حاضر انتخاب شود.
 

 

نمای  اچ پی ال

 


 

 

توسط نمای اچ پی ال می توانید تخته های صاف به هر اندازه ای که شما می خواهید یا نمادهای پانچ سوراخ شده را برای بازی جالب نور و سایه داشته باشید.
پانل ها بر حسب نیاز با قطر های 6 ، 8 و 10 میلیمتری تولید می شوند. تخته ها شدیدا در برابر بار ها و ضربه های مکانیکی از خود مقاومت نشان می دهند و هیچ شکنندگی در برابر این ضربات به وجود نمی آید. نمای اچ پی ال همچنین در برابر موریانه ها کاملا مقاوم می باشد. علاوه بر این، پانل ها در شرایط شدید آب و هوایی مانند باران و رطوبت با دوام باقی می مانند و بر اساس استحکام مکانیکی، مناسب برای پوشش روی بالکن و سایر موارد کاربردی هستند.
 

نمای  اچ پی ال

 


ویژگی ها و مزایای پانل های نمای اچ پی ال عبارتند از:
- اشکال سفارشی (شامل سوراخکاری و تزئینات) با استفاده از فناوری برش لیزری امکان پذیر است
- پانل HPL از احاظ مکانیکی قوی است
- مقاوم در برابر خراش، مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر شوک
- مقاومت بسیار بالا در برابر شکستن 
- شکننده نیست
- مقاوم در برابر رطوبت
- مقاوم در برابر تورم ناشی از رطوبت زیاد
- ضد اشعه مخرب آفتاب
- مقاوم در برابر حرارت
- انتخاب گسترده ای از رنگ (بیش از 3000)
- ظاهر طبیعی، با سطح مات
- نصب مستقیم از جلو
 

نمای  اچ پی ال

 


کاربرد های مختلف نمای اچ پی ال:
 
دوش و توالت
دفتر کار
روکش دیوار داخلی
قفسه ها
نیمکت مدرسه
نیمکت آشپزخانه و کابینت
مبلمان آموزشی
تخته حمام
نیمکت های بیرونی
کار آزمایشگاهی بالا
محیط کار مقاوم در برابر آتش و ضد استاتیک
تاپس های آشپزخانه
مبلمان کودکان و نوجوانان
پارتیشن
رستوران ها
آزمایشگاه ها
بیمارستان ها و مراکز بهداشتی
سالنهای کنفرانس، اتاق کنفرانس، اتاق کنفرانس
مدارس
آشپزخانه