سیستم نمای  HPL
12
12

سیستم نمای HPL

سیستم نمای  HPL


نمای HPL  یکی از نما های زیبا ، مدرن و امروزی و جزو دسته نما های تهویه شونده می باشد.
نما های تهویه شونده نما هایی هستند که با فاصله از دیوار اصلی سازه اجرا می شوند که مزایایی نسبت به سایر نما های معمول دارند.
امروزه صنعت ساخت و ساز با توجه به ایمنی، صرفه جویی در مصرف انرژی و زیبایی شناسی تقاضای فزاینده ای نیز دارد. در حقیقت مقررات و استانداردهای بسیار دقیق انرژی و ایمنی برای اطمینان از اینکه ساختمان های جدید، بلکه بازسازی آنها، مقاوم در برابر آتش سوزی و زلزله در حالی که حفاظت از محیط زیست ساخته شده است قرار داده شده است. در حال حاضر، نمای انعطاف پذیر و تهویه شونده ای مانند HPL یکی از گسترده ترین سیستم های نوآورانه در بخش های مسکونی و تولیدی می باشد که یک سیستم عالی بسته بندی عمودی است که دارای عناصر ضد لرزه ای است که می تواند یک ساختمان را به صورت گرمایی و آکوستیک و ... حمایت نماید.
مزایای سیستم های تهویه تهویه
1-      صرفه جویی در انرژی و بهره وری انرژی
موضوع بهره وری انرژی یکی از مواردی است که در طول چند سال گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تغییرات آب و هوایی در واقع یک واقعیت است. استثمار شدید منابع طبیعی دلیل اصلی آن است. از بین بردن منابع انرژی متعارف، مجددا بررسی استراتژی های ملی انرژی و آنها را بخشی از یک استراتژی مشترک جهانی می کند. مزیت اصلی سیستم های تهویه تهویه ای صرفه جویی در انرژی است. طراحی و اجرای درست سیستم ها باعث کاهش هزینه های انرژی و هزینه های انرژی، افزایش راحتی در محل، اطمینان از اطمینان محیط اطراف و کمک به حفاظت از محیط زیست می شود.
 
 

سیستم نمای  HPL


 
2-      ظاهر بیرونی عالی
علاوه بر چشم انداز عالی، که به دلیل تنوع مواد و ترکیب بین آنها، مواد نما از سطح خارجی ساختمان از محیط حفاظت می کند و تمامیت آن را حفظ می کند. جنبه جدیدی از سیستم های تهویه شده - پوشش روکش های HPL لمینیت فشرده. این نمای ظاهری غير متعارف و عالی است.
 
3-      تهویه طبیعی و نفوذ پذیری بخار
نما های تهویه شونده مانند نمای HPL علاوه بر عایق حرارتی، تهویه طبیعی و نفوذ پذیری بخار نیز برای محیط داخلی محیط بسیار مهم است. عرض توصیه شده از شکاف هوا، لازم برای وجود گرما، بین 20 تا 50 میلی متر است. این شکاف هوا ساختمان را از تابستان بیش از حد گرم و زمستان های سرد محفوظ نگه میدارد. نمای ساختمان های تهویه اجازه می دهد که ساختمان نفس بکشد و تراکم داخل ساختمان را از بین ببرد. نفوذپذیری بخار دیواره های محصور شده و عایق حرارتی اجازه می دهد که رطوبت ساختاری تبخیر شود (این برای ساختمان های جدید معتبر است) و در مکان هایی با رطوبت بالا - خارج می شود. عدم وجود فرهنگ برای حمل و نقل محلات ساکن نیز دلیل ریزش و میکروارگانیسم ها است. دستگاه های با سنسور یا بدون آن در حال توسعه برای حفظ تهویه در قاب ها و نمای ساختمان های معلق هستند. این فرایند برای نمای ساختمان های هوای طبیعی طبیعی است.

 

سیستم نمای  HPL4-      عایق صدا
وجود شکاف هوا بین مواد روانکاری و عایق حرارتی، سطح بالایی از عایق صدا را فراهم می کند، پارامتری که برای زندگی در یک شهر بزرگ و شهرنشین بسیار مهم است.
 
5-      مقاوم در برابر آتش
این یکی از مهمترین مزایای سیستم های تهویه HPL است. بعضی از مواد روکش فلزی مقاوم در برابر آتش هستند. دیگران دارای هسته های غیر سوزی هستند و یا بر اساس استانداردهای اروپایی برای ایمنی آتش نصب می شوند. ترکیبی از مواد مقاوم در برابر آتش و سیستم طراحی شده خاص، علاوه بر این، مقاومت آتش ساختمان.

سیستم نمای  HPL


 
6-      نصب سریع و تعمیر و نگهداری آسان
یک پارامتر مهم سیستم های تهویه تهویه مطبوع سرعت نصب و نگهداری است. سیستم های تهویه مخصوص طراحی شده برای کاهش زمان طراحی و نصب، تنها راه حل برای فاکس های بزرگ، مهلت کوتاه، ایمنی و دید عالی است. مزیت بزرگی در محیط زیست آلوده شهری، ویژگی تمیز کردن برخی از مواد روانکاری و تمیز کردن آسان دیگران است.