نمای اچ پی ال
15
11

نمای اچ پی ال

نمای اچ پی ال  یا High Pressure Laminate به عنوان یکی از مواد مقاوم در نمای ساختمان های مدرن از قبیل اداری ، تجاری ، مسکونی و ... مورد استفاده قرار میگیرد و با خواص عملکردی خاص مانند مقاومت شیمیایی، آتش سوزی و سایش موجود است.
موضوع بهره وری انرژی در نمای اچ پی ال یکی از مواردی است که در طول چند سال گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تغییرات آب و هوایی در واقع یک واقعیت غیر قابل انکار است و یکی از دلایل اصلی آن استثمار شدید منابع طبیعی است. از بین بردن منابع انرژی متعارف، مجددا بررسی استراتژی های ملی انرژی و آنها را بخشی از یک استراتژی مشترک جهانی می کند. مزیت اصلی سیستم های نمای تهویه ای خصوصا نمای اچ پی ال صرفه جویی در انرژی است. طراحی و اجرای درست سیستم ها باعث کاهش هزینه های انرژی و هزینه های انرژی، افزایش راحتی در محل، اطمینان محیط اطراف و کمک به حفاظت از محیط زیست می شود.

  

نمای اچ پی ال

  مزایای نمای اچ پی ال:

 
ظاهر بیرونی عالی 

علاوه بر چشم انداز عالی، که به دلیل تنوع مواد و ترکیب بین آنها، مواد نما از سطح خارجی ساختمان از محیط حفاظت می کند و تمامیت آن را حفظ می کند. جنبه جدیدی از سیستم های تهویه شده - پوشش روکش های HPL لمینیت فشرده. این نمای ظاهری غير متعارف و عالی است.
 
تهویه طبیعی و نفوذ پذیری بخار

علاوه بر عایق حرارتی، تهویه طبیعی و نفوذ پذیری بخار نیز برای محیط داخلی بسیار مهم است. عرض توصیه شده از شکاف هوای لازم برای وجود گرما، بین 20 تا 50 میلی متر است. این شکاف هوا ساختمان را از تابستان بیش از حد گرم و زمستان خنک محافظت نموده و دمای داخل را حفظ می کند. نمای ساختمان های تهویه شونده اجازه می دهد که ساختمان نفس بکشد و تراکم متریال ها داخل ساختمان را از بین ببرد. نفوذپذیری بخار دیواره های محصور شده و عایق حرارتی اجازه می دهد که رطوبت ساختاری تبخیر شود (این قابلیت برای ساختمان های جدید معتبر است) و در مکان هایی با رطوبت بالا - خارج می شود. 
  

نمای اچ پی ال

  

 
عایق صدا

وجود شکاف هوا بین مواد روانکاری و عایق حرارتی، سطح بالایی از عایق صدا را فراهم می کند، پارامتری که برای زندگی در یک شهر بزرگ بسیار مهم است.
 
مقاوم در برابر آتش

این یکی از مهمترین مزایای سیستم های نما های تهویه شونده HPL است. بعضی از مواد روکش فلزی مقاوم در برابر آتش هستند. برخی دارای هسته های ضد حریق هستند و یا بر اساس استانداردهای اروپایی برای ایمنی آتش نصب می شوند. ترکیبی از مواد مقاوم در برابر آتش و سیستم طراحی شده خاص، علاوه بر این، مقاومت این نوع نما در برابر آتش سوزی سازه اصلی ساختمان بالا می برد.
 
نصب سریع و تعمیر و نگهداری آسان

یک پارامتر مهم سیستم های نمای تهویه شونده از جمله اچ پی ال سرعت نصب و نگهداری است. سیستم های تهویه مخصوص طراحی شده برای کاهش زمان طراحی و نصب ، ایمنی و دید عالی است. مزیت بزرگی در محیط زیست آلوده شهری، ویژگی تمیز کردن برخی از مواد روانکاری و تمیز کردن آسان دیگران است.
 

 

نمای اچ پی ال