نمای کرتین وال و مزایای آن
17
10

نمای کرتین وال و مزایای آن

نمای کرتین وال یک سیستم نمای بیرونی مستقل یکپارچه است که توسط اتصالات خود با سازه اصلی پشتیبانی می شود.کرتین وال تنها وزن خود را حمل می کند و آزادانه قابل جابجایی است.
کرتین وال در کل یک دیوار خارجی بدون باربری متصل به یک ساختار قاب است که اغلب به صورت پیش ساخته تولید می گردند.
این روزها نمای کرتین وال در معماری به طور گسترده ای دیده می شود. کرتین وال قطعا ظاهر هر سازمانی را که نصب شده است را بهبود می بخشد. کرتین وال ساختار یافته و طراحی شده برای مقاومت در برابر آب و حتی مقاومت بارهای سنگین باد می باشد. به طور معمول، در Curtain Wallاز شیشه  های دو جداره بزرگ و پروفیل های آلومینیومی استفاده می شود ، اما همچنین می تواند شامل پانل های عایق شفاف و یا غیر شفاف از جنس های دیگر نیز باشد.
 

نمای کرتین وال و مزایای آن

 

 

از نمای کرتین وال در ساختمان های مدرن استفاده می شود. این نوع دیوارها برای حفاظت از ساختمان از شرایط آب و هوایی مختلف ساخته شده است، یعنی در برابر تغییرات شدید در شرایط آب و هوایی نامناسب کاملا پایدار عمل نموده و ساکنین داخل ساختمان را در مقابل این شرایط حفظ می کند . کرتین وال ها به عنوان محافظ دفاعی عمل می کنند و دیوارهای ساختمان های چند طبقه را برای حفظ یکپارچگی ساختاری، نگهداری و در نتیجه دوام بیشتری ارائه می دهند.
 

نمای کرتین وال و مزایای آن

 

 

طیف گسترده ای از پانل های کرتین وال موجود در بازار وجود دارد. مواد کامپوزیت اغلب برای پر کردن فاصله بین صفحات کرتین وال و لامل ها استفاده می شود. این ساختار به ویژه برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و گرما با ارائه عایق حرارتی طراحی شده است. این کار برای پر کردن شکاف بین محیط بیرونی و محیط داخلی است. ایمنی ساختمان و کنترل دمای مطلوب طبیعی ممکن است عملکرد اصلی کرتین وال باشد اما علاوه بر این، این نوع از نمای مدرن چشم انداز بی نظیری نیز ارائه می دهند.
 
نوع خاصی از سیستم برای انجام بازرسی منظم، تمیز کردن و نگهداری Curtain Wall مورد نیاز است. در صورت لزوم، پس از نظارت دقیق و دائم، باید مهر و موم خارجی پانل را به طور منظم تعویض کنید. اگر  Curtain Wall  به درستی حفظ و نگهداری نشود، می توانند فرسوده شود و منجر به تخریب دیوارهای متوالی شوند که ایمنی و امنیت کاربران را تهدید می کند. مواد پیوند شیمیایی که برای Curtain Wall در اطراف ساختمان مهر و موم شده است،  بیشتر ضد آب است.
 
شرکت های تولید کرتین وال و ارائه دهندگان خدمات نصب برای چنین دیوارهایی معمولا تقاضای زیادی دارند. این روزها بخش های عمده ای از شرکت ها، بیمارستان ها و دیگر ساختمان های عمومی، راه حل های پوشش دیوار ساختمان های خود را کرتین وال انتخاب می کنند.نمای کرتین وال نه تنها ظاهر زیبایی را به کل ساختمان می دهد، همچنین ویژگی های حمایتی اضافی را برای محافظت از ساختمان با توجه به گزینه های ایمنی و امنیتی اضافه می کند.
 

نمای کرتین وال و مزایای آن