نمای Stretch Metal
07
09

نمای Stretch Metal

نمای Stretch Metal یکی از انواع مصالح موجود در طراحی معماری چند منظوره است که جلوه های بصری قابل توجهی را ایجاد می کند. طرح های منحصر به فرد با تنوع در انواع مش، جهت مش، نور و رنگ، نمای Stretch Metal  را متمایز میکند.
 

نمای Stretch Metal

 


 


 
نمای Expanded metal یک فرم فلزی ساخته شده توسط برش یک صفحه فلزی توسط دستگاه پرس است، به طوری که صفحه فلزی را کشش می دهد و حفرات خالی الماس شکل احاطه شده توسط فلز را تشکیل می دهد. این نوع از ورق های فلزی در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرند: مبلمان در فضای باز (به عنوان مثال نیمکت)نردهنصب سیستم گرمایشینمای ساختمانطراحی داخلیو...  
برای رنگ آمیزی نمای Stretch Metal یک انتخاب بزرگ از رنگ های RAL وجود دارد. علاوه بر این رنگ ها، چندین رنگ فلزی خاص و کروم وجود دارد که طراحان با توجه به نوع و رنگ نما پیشنهاد میکنند. 
 

نمای Stretch Metal

  
نمای Stretch Metal در معماری عمدتا از آلومینیوم ساخته شده است، اما فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ نیز در محدوده تولید ما قرار دارند. هر یک از این مواد می تواند تقریبا هر رنگی را پوشش داده باشد. آنودایز نیز در مش های آلومینیومی امکان پذیر است. Stretch Metal بر خلاف توري سيمي مفتولي كه به هم با فته مي شوند ، يك تکه بوده و از استحكام بالایی برخوردار می باشند بطوری که میتوان از آنها به عنوان جداره بیرونی در جداره های ترکیبی نما یاد کرد.
جداره های ترکیبی را میتوان ترکیبی از دو نوع ساده و دو پوسته دانست که امتیازات هر کدام راجمع کرده است به گونه ای که در هر فضا یا اتاق حداقل یک قسمت از هر کدام آن وجود دارد ، از این رو بسته به شرایط آب و هوایی بیرون یا داخل در هر بازه زمانی از سال می توان به منظور تهویه از یکی از قسمت های ساده یا دو پوسته با ضمانت حفظ شرایط آسایش کاربران استفاده کرد.در این نوع جداره چنان که سطوح تک جداره وسیع نباشد از سایه بان های داخلی برای پوشش استفاده خواهد شد . میزان نسبت سطوح دو پوسته به ساده با توجه به میزان و استراژی تهویه ، کاهش آلودگی صوتی و کنترل میزان تابش خورشیدی تعیین خواهد شد. 
 

نمای Stretch Metal