سیستم های نمای Curtain Wall
30
08

سیستم های نمای Curtain Wall

سیستم های نمای Curtain Wall:

هر دو سیستمStick  و Unitized طوری طراحی شده اند که هم می توانند جزو سیستم نما های داخلی و هم جزو سیستم نما های خارجی شیشه ای باشند. سیستم های داخلی و خارجی شیشه ای دارای مزایا و معایب مختلف هستند. 
سیستم های  نمای Curtain Wall شیشه ای داخلی اجازه می دهند برای نصب شیشه یا پانلCurtain Wall از داخل ساختمان  شیشه ها را نصب کنند. جزئیات برای سیستم های شیشه ای داخلی ارائه نشده است، زیرا نفوذ هوا مشکل سیستم های شیشه ای داخلی است. سیستم های داخلی  نمای Curtain Wall به طور معمول برای کاربردهای با محدودیت داخلی محدود می شود تا امکان دسترسی کافی به داخل Curtain Wall فراهم شود. برای ساختمان های کم ارتفاع با دسترسی آسان به ساختمان، پنجره های خارجی به طور معمول مشخص می شود.
  

سیستم های نمای Curtain Wall


در سیستم های شیشه ای خارجی، پانل های شیشه ای و پلاستیکی از بیرون نمای Curtain Wall نصب شده اند. سیستم های شیشه بیرونی به دسترسی داربست به خارج ازنمای Curtain Wall برای تعمیر یا جایگزینی نیاز دارند.در برخی از سیستم های  نمای Curtain Wall می توان شیشه را از داخل یا خارج نما قرار داد.
پانل های معمولی مات کرتین وال به جای تایل های شیشه ای شامل پشم شیشه، پانل های فلزی، سنگ نازک و سایر مواد مانند Terra Cotta یا FRP پلاستیکی تقویت شده فیبر می باشد.

سیستم های نمای Curtain Wall


شیشه های نمای کرتین وال عمدتا شیشه ای دو جداره و عایق است و ممکن است یک یا هر دو لیت لمینیت داشته باشد، معمولا شیشه ها توسط کپ ثابت می شود، اما گاهی اوقات به فریم های پنجره که در قاب کرتین وال نصب می شوند ، مجهز میشوند که در این صورت در کرتین وال بازشو به وجود می آید.
پانل های فلزی ای که به جای شیشه در نمای کرتین وال استفاده می شوند عمدتا متریال های مختلف شامل ورق آلومینیومی، فولاد ضد زنگ یا سایر فلزات غیر خورنده هستند، پانل های کامپوزیتی نازک شامل دو ورق آلومینیومی نازک، یک لایه عایق پلاستیکی عموما ضد حریق و روکش های رنگی یا پانل متشکل از ورق های فلزی با عایق سفت و سخت و ورق های فلزی برای ایجاد یک پنل ساندویچی هستند.

سیستم های نمای Curtain Wall


پانل های نازک سنگ معمولا گرانیت هستند. سنگ مرمر سفید به علت حساس بودن به تغییر شکل به علت شکنندگی بالای ان سنگ استفاده نمی شود.
Curtain Wallاغلب شامل یک بخش از یک سیستم دیوار ساختمان است. یکپارچه سازی دقیق با عناصر مجاور مانند روکش دیوار  های دیگر، سقف و پایه جزئیات دیوار برای نصب موفقیت آمیز لازم و ضروری است.