اجرای نمای شیشه ای فریم لس
14
08

اجرای نمای شیشه ای فریم لس

اجرای نمای شیشه ای فریم لس

با اجرای نمای شیشه ای فریم لس میتوانید فضاهای روشن را باز کنید. فضا هایی که به صورت یکپارچه به تراس یا باغ منتقل می شوند، اجرای نمای شیشه ای فریم لس ویژگی ساخت و ساز مدرن است. گرایش های معماری مدرن الهام بخش طراحان معاصر است. ایجاد فضاهای شیشه ای بزرگ که پل بیرونی و داخلی ساختمان را بر عهده دارد، یک کار است که نیاز به راه حل های پایدار دارد. سیستم های طراحی قاب های آلومینیومی با صرفه جویی در انرژی به طور فزاینده ای برای پروژه های بلند پروازانه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از پروفیل های زیبایی با عایق حرارتی عالی استفاده می کنند.
اجرای نمای شیشه ای فریم لس در یک خانه مسکونی اجازه می دهد شیشه ای در مناطق بی وقفه بزرگ استفاده شود که باعث ایجاد سطح قابل انعطاف و جذابی می شود. پانل های شیشه ای را می توان در یک سیستم بر اساس پروفیل های آلومینیومی یا فولادی یا به عنوان یک سیستم ثابت لایه ساز ساختاری نصب کرد که در آن فریم های فلز معمولی حذف شده و شیشه به طور مکانیکی ثابت می شود.
 

اجرای نمای شیشه ای فریم لس


مکانیزم نور
نور طبیعی یا مصنوعی؟ اول و آخر این پرسش نور طبیعی است. البته بسیاری از افراد علاقمند به تکنولوژی های روز شاید با این موضوع موافق نباشند. چرا که به اعتقاد آنها با تکنولوژی امروز میتوان تمام ویژگی های یک نور مناسب از جمله شدت ، تابش ، رنگ و طیف های مختلف را با نور های مصنوعی ایجاد کرد شاید این ادعا در عالم تئوری واقعیت داشته باشد اما در واقعیت، دستیابی به طیف گسترده ای از رنگها در کنار برخی از ویژگی ها از جمله تغییر شدت ، جهت تابش در طول یک بازه زمانی طولانی ، غیر عملی و یا تنها در شرایط آزمایشگاهی امکان پذیر است.
نور مصنوعی ایستا و یکسان است. از این رو نور ساطح شده با توجه به مشخصات و نوع ساطح کننده آن تعیین شده و تغییر نمی کند، به همین خاطر تغییرات نور طبیعی را دارا نیست. 
 

اجرای نمای شیشه ای فریم لس


در مجموع نیازمندی  مرتبط با نور برای یک کاربر معمول را اینگونه می توان خلاصه کرد: روشنایی و شدت کافی به منظور تامین دید و منظر مناسب تامین میزان مورد نیاز نور طبیعی ، توزیع مناسب نور ، با توجه به نوع کاربری فضا ها ، سایه اندازی و استفاده از انرژی غیر فعال خورشیدی ، تامین نیازمندی های روانی از جمله جلوگیری از استرس و خستگی ، حداکثر کارایی ذهنی و داشتن حس رضایت مندی نسبت به محیط اطراف ، عدم توازن در هر کدام از عوامل فوق منجر به اختلال در رفتار و کارکرد کاربران خواهد شد. به عنوان مثال نور طبیعی با حجم بسیار بالا میتواند باعث کاهش سر تونین شده و افزایش احتمال افسرذگی کار بر را به دنبال داشته باشد، مشکلاتی که می بایست بکمک سیستم های کنترلی از وقوع آن جلو گیری بعمل آید.
 
 

اجرای نمای شیشه ای فریم لس


استفاده از اجرای نمای شیشه ای فریم لس در کنار تمامی مزایای ذکر شده با تامین قسمتبی از انرژی مورد نیاز فضا ها ، تاثیری بارز در کاهش نیازمندی های انرژی فضا های مذکور دارد. یکی از تاثیرات مستقیم آن کاهش میزان مورد نیاز به نورمصنوعی و به طبع آن الکتریسیته است. در تابستان از اثرات مثبت اجرای درست نمای شیشه ای فریم لس ، نیاز کمتر انرژی سرمایشی است، در زمستان نیز نور نفوذی می تواند به منظور کاهش انرژی گرمایشی مورد نیاز فضا های داخلی استفاده شود. نور طبیعی می تواند به صورت نور مستقیم یا پراکنده باشد. نوع مستقیم آن در زمانی که آسمان صاف و آفتابی باشدرخ می دهد. این نور می تواند به میزان زیادی تا اعماق فضا ها نفوذ کند.نتایج این نوع نور تفاوت زیاد روشنایی آن در قسمت های مواجه و غیر مواجه با نور و در نتیجه خیرگی حاصل از این تفاوت است. در نوع پراکنده ، نور تابیده شده بدون جهت گیری و با شدت تقریبی یکسان است که این پراکندگی می تواند منتج از عبور نور مستقیم از رطوبت یا ذرات معلق در هوا عبور از حایل های نیمه شفاف و یا منعکس شده از سطوح غیر صاف باشد.
در نتیجه میتوان اجرای نمای شیشه ای فریم لس را یکی از نما های مدرن, زیبا و امروزی دانست که با توجه به نیازهای روزمره ی انسان ها طراحی می شود.